Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha abortusz emberi jog akor...

Ha abortusz emberi jog akor az eutanázia miért nem az? Nem sérti ez az alapvető emberi jogaink?

Figyelt kérdés
Mint állampolgárok nem rendelkezhetunk teljes mértékben a saját testunkel?

ápr. 19. 16:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%

Az eutanázia engedélyezése veszélyes is lehet.


Vannak emberek akik szeretnék megszerezni mások szerveit mert jó pénzt lehet vele csinálni.


Nem mindegyik orvos olyan jóhiszemű ahogy azt sokan gondolják.

ápr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Igen, de szerintem évek kérdése és az eutanázia kérdés is rendeződik. Szerintem ott, ahol tényleg nincs esély a gyógyulásra, és egyre fokozódó fájdalommal lehet csak meghosszabítani az életet, alapnak kéne lennie ennek a lehetőségnek. A háziállatainknál is ezt javasolja az állatorvos, ha már nincs remény és csak szenvednek. Akkor az emberektől miért tagadjuk meg ezt a kegyes halált?
ápr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem jogtechnikai kérdés, Magyarországon a politika nem érdekelt ilyen ellentmondások feloldásában. Azért van abortusz, de eutanázia nem, mert az abortusz tiltása nagyobb politikai ellenhatást váltana ki, mint az eutanázia engedélyezése.


#1, az eutanázia orvosi körülmények között zajlik, Magyarországon pedig mindenki automatikusan szervdonor, az illegális szervkereskedelem éppen ezért szinte nem is létezik.

ápr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem inkább az lenne alapvető emberi jog, hogy ne kelljen kínhalált halnunk.
ápr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Én abban hiszek jó lenne ha a törvényeinek felnőttként kezelnek az embereket.

Hadj dontsenek az emberek a saját testukrol legyen szó eutanázia vagy akár a marihuána fogyasztás téren .

Az ember egy szabad tudatos lény nem kell ennyire erősen szabályozni mint amit itthon nálunk erőltettnek.

ápr. 19. 17:08
 6/27 anonim ***** válasza:
39%
A "tudatos lény" sajnos nem mindenkire igaz, őket kell megvédeni állati mivoltjuktól
ápr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

6# egyéni felelősség is létezik úgy tudom .főleg a saját teste esetén dönthessen úgy az a valaki hogy nem akar élni.

Vagy dönthessen úgy hogy szét pialja vagy drogoza magát ha úgy dönt.

Mindenki maga vállalja a következményeket.

Ez a testünk szuverenitásának a joga!


Kedves miniszterelnök Úrunk mindig az ország szuverenitásaert harcol de ki harcol az egyéni szuverenitásaert??

ápr. 19. 18:11
 8/27 A kérdező kommentje:

8# de nem ugyan az ha szakszerűtlenül csinálod és isszonyatosan szenvedsz.

Mintha orvos felirna egy injekciót és csak elalszol.


Nyugat európában ez is normálisan van megoldvaott lehet ilyesmit itthon meg 100 évvel el vagyunk maradva társadalmilag .

ápr. 19. 18:36
 9/27 anonim ***** válasza:
83%
Ez amúgy tényleg durva, hogy az állatokat nem hagyják szenvedni, az embereket pedig igen. Ez inkább a hozzátartozók fájdalmáról szól szerintem, akik képtelenek végső búcsút mondani, ha nem muszáj akkor sem, mikor akit marasztalnak, szenved :( Igazság szerint én sem tudom, hogy el tudnám e fogadni azt, hogy akárcsak egy perccel is kevesebb ideig legyen itt valakim, mint lehetne, szenvedés ide vagy oda. Önzőség? Az...
ápr. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
29%
8: Ugyan már, ez kifogás. Ha tényleg meg akarsz halni, akkor tedd meg, ne várd mástól, hogy öljön meg.
ápr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!