Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fizetési meghagyás miatt per?

Fizetési meghagyás miatt per?

Figyelt kérdés

A volt szomszédom állítása szerint miattam adta el a lakását, mert nem bírta elviselni azt, ahogy élünk.

Tudni kell, hogy ők kertes házból költöztek panelba és nem csak velünk volt problémája.

Beadott a közjegyzőnél egy fizetési meghagyást, mert a lakás eladásának költségeit (ingatlanos, stb.) rajtam akarja bevasalni. Ilyen esetben mit tudok tenni azon kívül, hogy nyilván elutasítottam a követelést?



ápr. 23. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Kineveted
ápr. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ellent kell mondanod a határozatnak, mit a közjegyzőtől kapsz, ekkor perré alakul az ügy, te pedig simán nyersz - már ha valóban minden igaz.
ápr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bazaltkaroly ***** válasza:
40%

Fel fogják dobni, hogy miért nem szólt a rendőrségnek, amikor a szomszédod volt. Valószínűleg eddig fog menni a vita, onnantól meg már nem veszik komolyan.

A többi szomszéd mit vélekedik? Ha kell, akkor őket is meg lehet kérdezni, és ha azt mondják, hogy nincs veled semmi baj, akkor végképp nem kel félni. Sőt, ha a szomszéd volt a kibírhatatlan, akkor ők is igazolhatják, hogy ki a bajkeverő.

ápr. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gond akkor van kérdező, ha a szomszéd jogász, vagy van unatkozó ügyvédhaver...

Mert akkor elhúzódik a végtelenségig, a szomszédod meg csak jól jöhet ki belőle.

ápr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bazaltkaroly ***** válasza:
100%
#4 Szerintem ilyen légből kapott dologgal egy jó ügyvéd sem fog tudni mit kezdeni. Ha meg ekkora sóher az illető, akkor amúgy sem hiszem, hogy ki tudna fizetni egy szuper ügyvédet.
ápr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!