Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy faktoring cég lejárt...

Egy faktoring cég lejárt tartozást követel rajtam, fizetési meghagyást küldött, aminek ellentmondtam elévülés miatt. Vajon mikor tudom meg, hogy bíróságra viszi az ügyet? Ha igen, hány napon belül várható a tárgyalás?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a közjegyző 8 napon belül tájékoztatja a követelőt ellentmondásomról, akinek 15 napja van elindítani a bírósági eljárást.

2019. ápr. 4. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
De ha elévült miért aggódsz? Mégsem évült el?
2019. ápr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de elévült, de nem biztos,h ők is így gondolják (telekommunikációs tartozás), aztán bepróbálják a tárgyalást. két hónap múlva költözök, és nem tudom, hova érkezik majd az értesítés.
2019. ápr. 4. 11:14
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A távközlési szolgáltatási díj követelésének elévülése egy év, de ha készülékrészletek is számláz a szolgáltató, az már 5 év. Az elévülés a tartozást nem szünteti meg, csak azt zárja ki, hogy állami, bírósági eszközökkel be lehessen hajtani.


Ellentmondást 15 napon belül tehetsz, ha ezt megtetted, akkor:


2009. évi L törvény idevonatkozó része:

Perré alakulás

37. § * (1) A kellő időben előterjesztett ellentmondás folytán a fizetési meghagyásos eljárás - az ellentmondással érintett részben - perré alakul át.

(2) A közjegyző az ellentmondásról szóló értesítést az ellentmondás beérkezésétől számított nyolc napon belül kézbesíti a jogosultnak. Ha a közjegyző a határidőt elmulasztja, az értesítés a határidő utolsó napját követő munkanapon a MOKK rendszere útján a közjegyző nevében automatikusan kerül kézbesítésre a jogosultnak. Ezt a rendelkezést megfelelően alkalmazni kell a 30. és 31. §-ban meghatározott esetekben is.

(3) A közjegyző az ellentmondásról szóló értesítés kézbesítésével egyidejűleg felhívja a jogosultat, hogy az értesítés kézbesítésétől számított tizenöt napon belül

a) nyújtson be a Pp. 257. §-a szerinti keresetet tartalmazó iratot a felhívásban megjelölt bíróságon,

b) fizesse meg a felhívásban meghatározott mértékű kiegészítő eljárási illetéket,

c) a keresetet tartalmazó iratban - az ügyszám feltüntetése mellett - utaljon az ügy fizetési meghagyásos eljárási előzményeire, és

d) mellékelje a közjegyző felhívásának a másolatát.

2019. ápr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!