Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet annak jó vége rám...

Lehet annak jó vége rám nézve, ha ki nem fizetett pénz miatt közjegyzői fizetési meghagyást indítok? Ebből a cég nem tud kitáncolni, vagy fizet vagy per lesz belőle-ezzel én csak rosszul járhatok?

Figyelt kérdés

A fizetési meghagyás lényege hogy a cég vagy helyben hagyja ami benne van (elismeri) de akkor fizetnie kell, vagy nem ismeri el (ellentmond) de akkor automatikusan perré alakul.


És az már bíróság. Szóval ezzel lépéskényszerbe hozom a céget mert vagy fizet vagy per.

Ezt már nem tudja egy vállrándítással lerázni magáról mint engem, amikor 1000x szóltam az elmaradt pénz miatt.


Csak kérdés ezzel én végső soron jól járok-e? Ha így sarokba küldöm a céget, akkor lehet fizet (inkább fizet mint bevállalja a pert) és aztán engem majd valami indokkal kirúg?

Szóval nyerni én végső soron nem nyerhetek?


2021. máj. 28. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Termeszetesen ez egy jarhato ut. Ha van jogalapja a kovetelesednek, akkor nem lehet belole bajod, mert vagy nem mond ellent a ceg vagy megnyered a pert.
2021. máj. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Mondj fel még mielőtt elküldenek. Mért is akarnál olyan cégnél dolgozni amelyik nem fizet és úgy kell kiperelni belőlük a pénzed?
2021. máj. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Áh esélyed sincs, nem kapsz egy forintot sem
2021. máj. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
A fizetési meghagyásos eljárással csak akkor érvényesíthető a munkaviszonyból vagy munkaviszony jellegű jogviszonyból származó pénzkövetelés, ha az ügy tárgya nem a jogviszony keletkezése, módosulása, megszűnése vagy a jogviszonyból származó kötelezettségeknek a munkavállaló által történt vétkes megszegése miatt alkalmazott jogkövetkezmény, illetve fegyelmi vétség miatt alkalmazott jogkövetkezmény.
2021. máj. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Alapítványi iskola. Egyébként meg hamisít egy bérjegyzéket, ahogy szokott:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1116..

Egyébként meg olyan nagyon rosszul már nem járhatsz, hiszen ki akar rúgni a vén alkesz főnök, mert fizetésemelést mertél kérni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..

2021. máj. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha munkabérrel tartozik Neked, akkor miért közjegyzőhöz akarsz menni?


Kormányhivatalokban találod a munkaügyi felügyelőséget/hatóságot, ők az illetékesek ilyen ügyben.


Minden más csak utána jön.

2021. máj. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Kormányhivatalokban találod a munkaügyi felügyelőséget/hatóságot, ők az illetékesek ilyen ügyben."


Az egy VICC. abból 10 év alatt se lesz semmi. A közjegyző bocsesz, annak van egy belátható 20 napos határideje, vagy fizet,. de 20 napon belül, vagy akkor a 21. napon indul a per.

Na az igen.


A munkaügyi felügyeletből 10 év alatt se lesz semmi.

2021. máj. 29. 10:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem nem lesz jól látod, nincsemmi esélyed máshova nem kellesz,dolgozz csak ott és könyörogj minden nap a fonokodnek térden állva hogy fizessen.
2021. máj. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A munkaügyi felügyeletből 10 év alatt se lesz semmi."


Nekem erről más tapasztalataim vannak. Sokat segítettek, nem is egyszer.

2021. máj. 30. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!