Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ügyfélszolgálatos elküldése...

Fmmarci kérdése:

Ügyfélszolgálatos elküldése melegebb éghajlatra - lehet következménye?

Figyelt kérdés

Sziasztok, vacilláltam, hogy hova írjam ki a kérdést, de ez inkább jogi lesz.

Hívtak az Erste bankból adategyeztetés címén (felvettem, olyan mint mikor én indítok hívást, egy női hang mondja, hogy "üdvözlöm önt az Erste Bank hívta, várjon ügyintézőnk jelentezéséig") csak mivel belefutottam már ilyen OTP-s csalókba, ezért a szegény hölgyet aki bejelentkezett eléggé arrogánsan és megalázóan elküldtem melegebb éghajlatra. Az Erste ügyfele vagyok, és a +36 1 298 0222 számról jött a hívás, ami tényleg az övék, utána néztem meg.


Ennek lehet jogi következménye (becsületsértés pl) és van esély, hogy valahol megtaláljam a Hölgyet és elnézést kérjek? egyáltalán milyen dumával hívjam fel őket? Ez nagyon ciki most nekem. Mivel az OTP-s csalók hasonlóan dolgoznak, egyből robbantam mikor jött az adategyeztetéssel.



ápr. 24. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
haha, nem. kb minden második ember ilyen az ügyfélszolgálatosokkal 😂
ápr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 DK-s ***** válasza:
66%

Telefonos adategyeztetést csinál az Erste?


Jogosan küldted el a p'csába. Telefonon nem adunk meg semmilyen adatot.


Engem nyugodtan hívogathatnának. Simon kinyomnám, de előtte azért kiszaladna egy "anyád".

ápr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell ezeket komolyan venni ahogy ők sem veszik. Én mostanában simán kinyomom a bemutatkozásuk után amikor közli hogy miért keres. Múltkor volt egy kis időm, gondoltam letesztelem a hölgyet ha már felhívott. Személyes adataimban az anyám nevénél járva bemondtam az éppen akkor monitoron levő ügyfelem ..... Mariann nevét és láss csodát egyezett :) Amúgy anyukám Erzsébet :) Na ennyire kell komolyan venni ezt.
ápr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

1. Egy csaló nem annyira primitív, hogy azonnal tudható hamis számon hívjon.

2. Nem érdemes mindenért felkapni a vizet. Amiért errefelé kéne, attól az ember folyamatosan a pokolban érezné magát és belzebubot kívánná vasvillára szúrni.

3. Attól hogy vannak csalók, vannak bugyuták, rohad minden, még nem szükséges méltóságunkat feladni. Meghallgatjuk ha van időnk, mérlegelünk a válasszal, vagy illően de ellentmondást nem várva elköszönünk.

ápr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 DK-s ***** válasza:
44%

#4-nek:


Nem kapnám fel a vizet. Nálam ez természetes reakció. Az idegesség nálam nem itt kezdődik.

ápr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

1 "A pokolban érezné magát és belzebubot kívánná vasvillára szúrni".


Az a fránya vérmérséklet jelen van nálad is! 🤡😊

ápr. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
az nem jelent semmit, hogy az erste szamrol jott hivas, a csalok regota kepesek erre
ápr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy te látsz egy számot, amit utólag visszakeresve azt találod, hogy tényleg az Erste-hez tartozik. Van egy új csalási módszer, gyakorlatilag bármilyen számról indíthatnak hívást - látszólag. Akár az én mobilszámomat is kiírathatják a te telefonodon. Ilyen-olyan módon átvernek, te meg engem visszahívsz, belémállsz mint a gerely, anyámat szidod, meg fenyegetsz úgy, hogy azt se tudom miről van szó. Nyilván nem hinnéd el, mert hát, az én számomról hívtak téged - hangsúlyozom, L Á T S Z Ó L A G - tehát szerinted én átvertelek. Tehetsz feljelentést, rendőrség kikéri a híváslistámat a szolgáltatótól, láss csodát - soha nem is hívtalak.


Hívószám spoofing

[link]

máj. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!