Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most mi tévő legyek?

Most mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
A szüleim, mint mindig az én nevemre íratták az autókat, és most kaptam egy levelet a NAV-tól, melyben nyilatkozatot kell tennem, hogy egy 4 évvel ezelőtti autót eladtam egy olyan vevőnek, aki ellen a NAV eljárást indított. Én nem tudom, hogy akkor mi volt, és hogyan zajlott le az adás-vételi. Ha nem küldöm be a dokumentumokat 3 munkanapon belül engemet megbűntethetnek 500 ezer Ft-ra.

ápr. 26. 14:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

"egy 4 évvel ezelőtti autót eladtam egy olyan vevőnek, aki ellen a NAV eljárást indított."


És akkor mi van

ápr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hogy a NAV most engem piszkál, hogy küldjek adatokat, illetve hogyan zajlott az adás-vétel.
ápr. 26. 14:10
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezed a szüleidet, hogy eladták-e, vagy sem az illetőnek, és úgy nyilatkozol.

Ha jogszerűen történt az eladás, akkor nem történhetett semmiféle gond, bár azért a te hátad mögött eladni egy neveden lévő autót elég érdekes dolog.


A lényeg, hogy ha eladták, és az illető ellen eljárást indítottak, nem történik semmi bajod.


Ilyen ügyem még nem volt, gondolom, nem csak azt kérdezik, hogy eladtad-e, vagy nem, hanem hogy mennyiért...


Tehát beszélni kell a szüleiddel.

ápr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A szüleimmel nem vagyok jóban ez itt a gond
ápr. 26. 14:15
 5/19 anonim ***** válasza:
Akkor most muszáj lesz jóban lenned, különben megbüntetnek. A te dokumentumaidnak meg nálad kell lenni.
ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretnél beszélni a szüleiddel akkor válaszolj a NAV-nak, hogy igen eladtad a járművet valakinek akinek már nem tudod a nevét. Téged ezért nem érhet hátrány, nincs senkinek a homlokára írva, hogy adótartozása van vagy tegnap szabadult a börtönből.
ápr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
És milyen nyilatkozatot kell írnom aláírással ellátva?
ápr. 26. 14:24
 8/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, lehet, hogy x ideig azért ezeket a szerződéseket meg kell tartani. Egy dolog, hogy nem vagy jóban a szüleiddel, de hivatalos dolgokban együtt kell, hogy működjenek. Én rájuk szorítanám a dolgot, hogy vagy megemberelik magukat és elmondják, hogy mi is történt, vagy pedig azt fogod nyilatkozni, hogy a tudtod nélkül iratták a nevedre, és adták el, lesz, ami lesz, és könnyen lehet, hogy őket már csak ezért is rommá büntetik, sőt, büntetőeljárást is indíthatnak ellenük okirathamisításért, tehát talán jobb, ha meggondolják a dolgot.


Amúgy meg ha a neveden van a mindenféle autó, minden szarért is te vállalsz felelősséget, tehát ez nem olyan jó. De ha mégis így van, akkor legyenek nálad a papírok.

ápr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Közbe felvettem velük a kapcsolatot, és oda tudják adni az adás-vételit, viszont számla nincsen, és bele kell írnom mindent a levélbe, hogy hogyan zajlott le az adás-vétel
ápr. 26. 14:43
 10/19 anonim ***** válasza:

"A szüleim, mint mindig az én nevemre íratták az autókat"


Tudom, a konkrét problémán ez nem segít, de jövőbelieket talán meg lehet előzni.

Szóval: csakis a te aláírásoddal lehet a nevedre írni egy autót. Ha te aláírod, mint vevő. Hát ezután nem írd alá nekik! Egy kommentedben írod is, hogy nem jó köztetek a viszony. Így még kevésbé kéne ilyet vállalnod.

ápr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!