Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek mi tévő legyek...

Szerintetek mi tévő legyek ilyen helyzetben (többi lent)?

Figyelt kérdés

24 éves fiatal férfi vagyok, aki együtt él 21 éves, vak húgával.


Nos, a helyzet az hogy Budapest belvárosában voltunk, én pedig bevásároltam, amíg a húgom kint a pláza előtt egy padon várt engem. Miközben bent voltam, addig a húgomat két hasonlókorú fiatalember szivatni kezdte, arcon nyalták meg ilyesmik, a végén már el is akarták vinni magukkal, csak valószinűleg pont jókor érkeztem.


A két fiatalember ekkor gúnyos vicceket eresztett a húgommal szemben, és még az édesanyját is ócsárolni kezdték. Amikor megkértem, hogy hagyják abba, gyorsan gyomrom ütötték a húgomat, engemet meg leköptek. Hálistennek ezután elmentek tőlünk, mi pedig gyorsan haza.


Szerintetek mi tévő legyek ilyen helyzetben? Mit tanácsoltok?



2023. jan. 4. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Kellemetlen, de nagyon gyorsan felejtsétek el. Fel is jelentheted őket, de bizonytani kell az állításokat. Továbbá a leírtak alapján szinte nulla az esély, hogy megtalálják őket.
2023. jan. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Utólag semmit.Akkor kellett volna rendőrt hívni.
2023. jan. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Első körben talán ne hagyd egyedül egy padon, amíg te vásárolgatsz...


Sajnálom, hogy ez történt, sajnos ezek az attrocitások nem kerülhetőek el 100%-osan. Mindig lesznek kretének, akik a fogyatékkal élőkkel „viccelődnek”...

2023. jan. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javasolnám, hogy vagy próbáld megvédeni magatokat, vagy ha nem tudod/akarod, akkor egyből telefon elő, videózd, amit csinálnak, ezzel párhuzamosan kiabálással próbáld felhívni magatokra a figyelmet, a járókelők közül egy-két ember csak akad, akik odamennek, és ha nem is csinálnak semmit, a számbeli túlerő már elrettentő lehet.

A videófelvétel pedig segíthet a rendőröknek elfogni a sz-rháziakat.

Ugyanis ez bűncselekmény, ráadásul védekezésre képtelen személy sérelmére, ami kifejezetten súlyosbító körülmény.

2023. jan. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
Vak embert nem szabad egyedül hagyni!!!!!!
2023. jan. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Budapest belvárosa totálisan bekamerázott, így bemehetsz a rendőrségre feljelentést tenni, ők meg kikérik a felvételeket.

Nehogymár ne lehessen vak embert egyedül hagyni, a vak nem fogyatékos. Hiába hiszi azt sok hülye, pl. az elkövetők is, de az ilyenek egy egyedül lévő nőt vagy idős embert is simán zaklatni kezdenek, akkor őket se hagyjuk egyedül?

Mindenképp menj be a rendőrségre és ne hagyd lerázni magatokat hülyeségekkel. Nekem egyszer ellopták a személyim, és annyira nem akartak vele foglalkozni, hogy a portást küldték rám, hogy tántorítson el ilyen hülyeségekkel, hogy majd sokat kell a bíróságra járnom… Szóval ezeknek ne dőlj be, ha lenne. Gondolj arra, hogy ezt nemcsak a húgodért teszed, hanem az egész társadalomért, hogy az ilyen viselkedések kihaljanak.

Tényleg bárkit/bármit megtalálnak ma már Budapesten a felvételek alapján.

2023. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt lefelejtettem, hogy nagy erő a nyilvánosság is. Ha a rendőrség eredménnyel lezárta az ügyet, vagy pont ha van vmi elakadás vagy csak úgy, érdemes megszellőztetni az ügyet egy pletykalapnál vagy minimum hangzatos megosztás a facebook-on (nyilvánosan), esetleg pesti csoportokban, van ilyen nagy létszámú csoport, ahova pont ilyen eseteket is várnak. Csak fel kell készülni, hogy mindig van ellenvélemény, bár szerintem a kiszolgáltatott személyek bántalmazását pont eléggé egységesen elítéli a társadalom.
2023. jan. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

Csodálom a naiv optimizmusodat. Igen, mindenki igyekszik lerázni, ha "ügyet" kell intéznie. De nem a határozottság, hanem az ész dönt. Aki képes a lerázót zavarba hozni, nyerhet. Aki nem, az semmit sem tud elérni. Ez egy ilyen ország.

A nyilvánosság ereje általánosságban, más országokban szintén igaz. Itt a nyilvánosság szelektál és főleg igénytelen, elzárkózó. Ezer példa van rá. Az a néhány ember, aki még figyel ilyenre, észrevevődik, de eredményt elérni nem tud.

Persze kivételek mindig akadnak. De itt nem a méltányosság, együttérzés, segítőkészség a közszemlélet, hanem a nemtörődömség, elzárkózás, a félelem miatt. Ezt termelte ki a rendszer. Lehet nem elhinni, és lehet csalódni. De aki nem akar gondot, előre felkészül és ezek alapján azonnal reagál az attrocitásra. Utólag ritka az eredmény. Szeretném hinni, hogy egyszer majd lesz itt is normalitás, de ma nincs. Sajnálom.

2023. jan. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!