Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkáltatóm eladta a cégét...

A munkáltatóm eladta a cégét másnak, a legtöbb megbízásával együtt, de az én munkahelyem megszűnt. Közös megegyezéssel akarnak megválni tőlem. Ha én ebbe nem megyek bele, követelhetem a 30 napos felmondási idő kifizetését?

Figyelt kérdés

máj. 9. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Azt követelsz amit csak akarsz.
máj. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Munkáltatói felmondás esetén a 30 napos felmondási idő felénél, tehát 15 napon kell felmenteni a munkavállalót a munkavégzés alól.
máj. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Követelned lehet, csak max. nem kapod meg.


Ebben az országban a munkavállalónak kussolni van csak "joga".

máj. 10. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A munkáltatóm eladta a cégét másnak, a legtöbb megbízásával együtt, de az én munkahelyem megszűnt."

Attól, hogy a társaságot megvette valaki más, még nem szűnik meg a társaság. Ott vagy egy beolvadásnak, vagy teljeskörű jogutódlásnak lennie kell. A cég felvásárlása nem érinti a dolgozók munkaviszonyát. Csak más lesz a munkáltató személye.

Ha az új munkáltató nem akarja megtartani a cég dolgozóit, akkor felmondja a munkaviszonyukat törvényes keretek között -> például átszervezés címszóval.


"Közös megegyezéssel akarnak megválni tőlem."


Mivel erőltetik a közös megegyezést, ebből is látszik, hogy az új felállás a dolgozók munkaviszonyát nem érinti.

Nem vagy köteles aláírni a közös megegyezést. Azt csak akkor tedd meg, ha olyan dolgokban egyeztetek meg, ami neked is előnyös (persze minden legyen írásban, szóbeli ígéretnek nem hiszünk!).


"Ha én ebbe nem megyek bele, követelhetem a 30 napos felmondási idő kifizetését?""

Követelni nem kell semmit, hiszen ha a munkáltató mondja fel a dolgozó munkaviszonyát, akkor a dolgozónak "jár" a felmondási idő. A felmondási időt a munkaszerződés határozza meg. Ha nincs szó róla benne, akkor az MT az irányadó. Ott 30 nap van meghatározva úgy, hogy munkáltatói felmondás esetén a munkaviszonyban töltött idővel arányosan ez a 30 nap meghosszabbodik. Tehát akár több hónap is lehet, ha elég régóta munkaviszonyban állsz a munkáltatóval.

A felmondási idő legalább a felének megfelelő időtartamra a munkáltató köteles felmenteni a munkavégzés alól úgy, hogy munkavégzés nélkül is jár bérezés erre az időre. A felmondási időn belüli felmentési idő dátumát te határozod meg, nem pedig a munkáltató. Maximum 2 részletben kérheted (igényelheted) kivenni azt.

A felmondási idő utolsó napjával fog megszűnni a munkaviszonyod.


Ha kellő időt töltöttél el a cégnél munkaviszonyban, akkor végkielégítést is köteles fizetni neked.

máj. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Április 30-al megszüntették a munkaviszonyom, erről a NAV is küldött levelet, de én semmit nem írtam alá. Valószínű ha megyek hétfőn az irodájukba, akkor egy visszadátumozott felmondást fognak elém tenni.
máj. 11. 13:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor besétálsz a kormányhivatalban található munkaügyi/munkafelügyeleti hatósághoz, és panaszt teszel a munkáltató ellen. Ha semmit nem írtál alá, és nem is tudsz arról, hogy felmondták a munkaviszonyodat, akkor itt kemény büntetőügyi dolgok lesznek a munkáltató oldaláról.


Ne hagyd annyiban!


" akkor egy visszadátumozott felmondást fognak elém tenni."

A felmondáson lévő dátumnak semmi köze a felmondás joghatásához. Az akkor vált ki joghatást, ha azt veled közölték (írásban átadták neked). Pontosan ezért szükséges mindig, hogy bizonyítható legyen a felmondás átvételének dátuma, ugyanis kizárólag az átvétel dátuma vált ki joghatást, semmi más.


Ha nem vetted át a felmondást írásban, akkor jogilag neked nem mondtak fel, így nincs semmi, ami megszüntethette volna a munkaviszonyodat -> törvényesen.


Olyan létezik, hogy szóban közlik veled, de ez kevés, hiszen az letagadható, valamint az MT előírja, hogy az írásba fektetett megállapodást (munkaszerződés is az) írásban lehet módosítani, megszüntetni.

máj. 12. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha egy olyan iratot tolnak eléd, ami a felmondást közli és rajta lesz, hogy te azt írásban átvetted (aláírtad, hogy átvetted), de ez nem igaz, akkor viszont még irathamisítást is elkövetett a munkáltató.


Láttunk már nem egy ilyet. NE HAGYD ANNYIBAN!


Én sz@rrá pereltem a munkáltatómat hasonló mocskosságok miatt. Második tárgyalás előtt már egyezkedni akart peren kívül. Megegyeztünk, kifizetett, de azt akkor még nem tudta, hogy ezt már peren kívül nem tudja intézni. Én pedig nem szóltam neki róla, így még a perköltséget is ő fizette, no meg az ügyvédem is benyújtott neki még egy számlát, mivel az egyezség által tulajdonképpen elismerte a "bűnösségét". Mert ha nem bűnős, akkor minek akar velem peren kívül megegyezni? Ezt a bíróság is így ítélte meg, így őt kötelezte a perköltség megfizetésére.

Én meg úgy voltam vele, az ilyen dögöljön meg! Nem tudom sajnálni a férgeket.

máj. 12. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!