Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A társasház elfogadta, hogy...

A társasház elfogadta, hogy ellenem fizetési meghagyást kezdeményezzenek amiért a felújítási költségbe nem szálltam be. Mivel ha jól olvasom googleben, ez nem is egy peres valami, jól sejtem, hogy úgysem tudják behajtani rajtam?

Figyelt kérdés
máj. 11. 10:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
7. Fordítva ülsz a lovon. Meg van szabva, hogy a közgyűlésen bizonyos dolgokat milyen többséggel kell megszavazni a tulajdonosoknak. Ha ez szabályos volt, akkor nem hivatkozhatsz arra, hogy te nem szavaztad ezt meg és fordítva is igaz, te sem szavazhatsz meg egyoldalúan semmit. Gyerek miatt pedig nem véd senkit több jog.
máj. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
9. Pedig az is kell, hogy érdekeljen, ami nem a lakásodon belül van. A háznak bizonyos részei, pl. tető, külső falak stb., közös tulajdonhoz tartoznak, tehát közösen kell rá költeni.
máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetsz ennyire buta.

Ha a tulajdonosok többsége megszavazta a közgyűlésen, akkor köteles vagy fizetni te is

Vagy most fizeted ki vagy később sokkal többet

máj. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#13 Nyilván ez sem teljesen igaz. Nem szavazhat meg csak úgy bármit a közgyűlés.:D

Ne tippelgessünk már, hogy ez most jogos volt-e vagy sem, a részleteket nem ismerve, a kérdező stílusát elnézve majd döntenek a bíróságon.

máj. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14


Ha már ott tartanak, hogy fizetési meghagyást küldtek neki, akkor nem sok mindent kezdhet a bíróságon, úgy tudom 60 napja lett volna a közgyűlés határozatát a bíróságon megtámadni


A felújításokat amúgy egyszerű többséggel szavazzák meg

máj. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!