Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor kapunk Mi erdélyi...

Mikor kapunk Mi erdélyi Magyarok Magyar állampolgárságot?

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 17:00
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
18%

Amúgy meg ne legyetek már ennyire szűk látókörű bunkók, és ne gyertek ilyen közhelyes maszlaggal, h ójajj mikor kapok munkát stb....... semmi köze a kérdéshez....persze majd az Erdélyiek, ha lesz állampolgárságuk, akkor el fogják venni a munkalehetőségedet, ami.........már most sincs.....nem?! Nagyon bírom az ilyen alakokat, akik sajnálják magukat egész nap, és mindent azzal hoznak összefüggésbe, h "nah ezért nincs munkám".....azért nincs munkád, mert LUSTA vagy.

Egyébként az állampolgárság még nem jelenti azt, h részt vehet vki a politikai életben, aki ma magyar állampolgár, de nincs Magyarországon bejelentett lakcíme, az SEM szavazhat, viszont megvan rá a lehetősége, h bármikor Magyarországra költözzön, akkor pedig nyilván szavazhat.

2010. okt. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

20:11 - Ezt mond annak a rengeteg dolgozni akarónak, aki nagyon szívesen elmenne még BKV ellenőrnek is, de nem kell oda se, pedig dolgozna, nem ezzel van a baj, öregem...

Az elmúlt 4 évben dolgoztam és főiskolára jártam, és tudod, mi volt a baj legutóbb? 1 hét táppénzre merészeltem menni, mert olyan izületi gyulladást kaptam, hogy alig bírtam mozgatni a végtagjaimat, csak mert ők kapcsolgatták a légkondit.

2010. okt. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
40%

20:17

Jó, persze megértem, h nem vmi túlzottan fényes a helyzet a munkalehetőségek terén, viszont én azért akárhányszor kerestem állást egyszerűen rengeteg takarítói ill. segédmunkás állást találtam, és ha vki már tényleg tartósan munkanélküli, akkor igazán elmehetne oda is, ha nekem sem sikerülne mást találni, akkor én is elmennék.

Te, ahogy írod tanultál is közben stb., és persze, h vannak bunkó főnökök, viszont gondolom, h te azért fogsz találni mást, és nem otthon ülni, és jajjgati évekig.

Azokkal van problémám, akik mindig panaszkodnak, h nincs munka blabla, és mindenre ezt vágják rá, közben meg másokra mutogatnak, h MERT ez, meg MERT ő, ahelyett, h kicsit megvizsgálnák a hozzáállásukat....és van ilyen ember bőven, csak meg kell néznem az egykori osztálytársaim egy részét........

2010. okt. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

20:25 - Csak arra akarok ezzel rávilágítani, hogy előbb itthon kéne rendbetenni a dolgokat, aki hasznossá akarja tenni magát, dolgozhasson, aki meg akar élni, az élhessen meg, és ha már ott tartunk, hogy legalább itthon meg tud élni a tisztességes átlagember, akkor jöhet a határon túliak helyzetének megoldása, de sajnos amíg itthon is ilyen problémák vannak, akkor ne tetézzük már a bajt a létszámnöveléssel (se így se gyerekvállalás ügyében...).

Én tudom, hogy a határontúliak sorsa se könnyű, van ismerősöm, de addig nem lehet semmit csinálni, amíg itthon nincs úgy-ahogy rend.

2010. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

20:29

Én nem tartom valószínűnek, h amennyiben megkapnák a határon túliak is a magyar állampolgárságot, h akkor tömegesen áttelepülnének Magyarországra, pont azért, mert nem valami fényes a helyzet itt sem, aki pedig annyira Magyarországon szeretett vna lakni/dolgozni, az azt eddig is megtehette. A svábok is könnyedén megkaphatják a német állampolgárságot, ha föl tudnak mutatni valamilyen német származású őst, viszont azért nem települt át az összes egyből át Németországba. Ennek az állampolgárságnak sokkal inkább vmi eszmei értéke lenne szerintem...

2010. okt. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Nem is az áttelepülés lenne a gond, de az állampolgársággal vajon milyen jogokat kapnának és milyen kötelezettségeket nem?
2010. okt. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 bumbi02 ***** válasza:

(nem reagálnék arra hogy a helyesírásomba belekötöttetek, mert ez nem egy helyesíró verseny, elhihetitek tudok helyesen írni, csak kiakadok ha valaki a magyart nagy betüvel írja..)


amugy meg, nem értem ezt a kettős állampolgárságot, minek? nekem semmivel se lenne jobb az életem ha most kapnék szerb állampolgárságot is... rendben elfogadom hogy őseik ( !) akaratukon kivül kerültek az ország határain kivülre.. de a mai generációnak már a dédanyja is romániában és nem magyarországon született...

2010. okt. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Bizony, bizony bumbika, ez nem egy helyesírási verseny, csak akkor részedről sem illendő dolog a helyesírást firtatni, ugyanis annak kifogásolása tudtommal részedről indult ki....:/
2010. okt. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
69%

20.40 Nagyon tévedsz! Ma már Németországban sem kap állampolgárságot az a sváb,aki igazolni tudja a származását. Ott kell állandóan élnie,lakásának és munkahelyének kell lenni, tökéletesen beszélni a német nyelvet,akkor kérheti az állampolgárságot,de addig nem. Ma már nem adják meg olyan könnyen,mint 30-40 évvel ezelőtt.

Ami pedig a kettős állampolgárságot illeti: Az új Alkotmány nem köti majd ittlakáshoz a szavazati jogot. Sőt,van olyan Fideszes,aki szerint a határontúliaknak legyenek képviselőik,frakciójuk a magyar Parlamentben.

Kedves kérdező! Miért akarsz kettős állampolgárságot? Ha nem akarsz itt élni Magyarországon,akkor milyen erkölcsi alapod van beleszólni a mi életünkbe? Elhiszem,hogy sok atrocitás éri a székelyeket a románok részéről. De ez ellen nem úgy kellene harcolni,hogy szavaztok a Fideszre,hanem otthon összefogni,nem pedig két-három pártra szakadni.

Van egy magyar közmondás: Egységben az erő. Ezt kellene megszívlelnetek.

Arra pedig ne hallgass,hogy csak a lusta ember nem talál munkát,mert ez nem igaz. Lehet,hogy Pesten sok a lehetőség,de az ország nagyobb része nem Pest. Vidéken még minimálbérért sem találsz könnyen munkát. Ha van is munkád,a vállalkozó akármikor kirúghat! Ha nő vagy,és van gyereked,vagy épen már 40 felé jársz,akkor még takarítónőnek sem vesznek fel sehova.

Ha csak a lelked könnyebb lesz attól,hogy kettős állampolgár vagy,akkor kérd. De ettől mennyivel lesz neked jobb Erdélyben? Szerintem,még rosszabb lesz,de ezt neked kell tudnod.

2010. okt. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
21:52 - Nyugi, Pesten is a meghirdetett "valós" munkák 90%-a ügynöki munka és magadat kell finanszírozni benne...
2010. okt. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!