Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor kapunk Mi erdélyi...

Mikor kapunk Mi erdélyi Magyarok Magyar állampolgárságot?

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 17:00
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
77%

"Mikor kapunk mi, magyar fiatalok MUNKÁT MAGYARORSZÁGON ahol élünk?"


Amint sikerül Orbánt leváltani. De addig csak munkahely megszűntetéséekre készülj.

2010. nov. 1. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
54%

"Jó, persze megértem, h nem vmi túlzottan fényes a helyzet a munkalehetőségek terén, viszont én azért akárhányszor kerestem állást egyszerűen rengeteg takarítói ill. segédmunkás állást találtam, és ha vki már tényleg tartósan munkanélküli, akkor igazán elmehetne oda is, ha nekem sem sikerülne mást találni, akkor én is elmennék. "


Menj el te vadmarha, végre megértenéd mért nem találnak évek óta embert azokra az állásokra. És nem azért mert takarítói munka. Hanem mert verik, nem fizetik ki a dolgozókat és nem is veszik emberszámba. Ha nem dolgoztál ilyen helyen ne jártasd már itt az ujjaid.

2010. nov. 1. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 doboszoli ***** válasza:
77%

Kedves Kérdező!

Mennyiben változna meg az életed jó irányba, ha megkapnád az állampolgárságot? Magyarul mit vársz tőle?

2010. nov. 1. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 bumbi02 ***** válasza:

Bizony, bizony bumbika, ez nem egy helyesírási verseny, csak akkor részedről sem illendő dolog a helyesírást firtatni, ugyanis annak kifogásolása tudtommal részedről indult ki....:/


Tudom, és alapból nem kötnék bele vessző hibákba, meg hasonlókba mert tudom hogy én is itt eléggé kapkodva és pontatlanul írok. viszont amikor valaki attól tartja magát hazafinak vagy többnek hogy a magyart nagy betüvel írja az engem idegesít...


amugy szerintem a kérdező is néha válaszolhatna, (persze ha tényleg egy erdélyi magyar)


mit vársz a magyar állampolgárságtól? miért lenne jó az neked?

2010. nov. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Minden esetre te nagy ökör vagy ,akárki vagy ,de annyira vagyok magyar mint te mert még magyarul sem tudsz rendesen beszélni,és lehet hogy valami lemaradott ócska lerobbant munkakerűlö vagy.
2010. nov. 2. 08:52
 26/30 anonim válasza:
En is erdelyi magyar volnek es igy vissza olvasgattam a valaszokat es azt kell,hogy mondjam egyesek velemenye nagyon el szomoritott.Mi tulajdonkeppen azert akarjuk megkapni az allampolgarsagot mert eszmei ertek szamunkra,jo erzessel tolt el bennunket meg persze visza akarjuk szerezni azt amit el vettek tolunk a tortenelem soran.Es ne feljetek nem fogjuk most megrohamozni az anyaorszagot mi szeressuk es ragaszkodunk Erdelyhez.Es ne feljetek szavazni se fogunk Orbanekra me ugye ha jol tudom a legtobben ettol feltek mert nem jar ez a jog vele amig nem laksz Magyarorszagon.
2010. nov. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 bumbi02 ***** válasza:
30%

Minden esetre te nagy ökör vagy ,akárki vagy ,de annyira vagyok magyar mint te mert még magyarul sem tudsz rendesen beszélni,és lehet hogy valami lemaradott ócska lerobbant munkakerűlö vagy.


már megin jön elő a ki mennyire magyar..amugy mellé lőttél, mert se nem lerobbant, se nem munkakerülö nem vagyok, 12.esként gimnázium mellett dolgozok heti 2x8 órát, emellett a családra főzők mert anyám lebetegedett..


nekem nem az a bajom hogy nem vagytok magyarok, azok vagytok, viszont nem értem mibe változtatna az életszinvonalatokon h ha megkapnátok a magyar állampolgárságot.. az szép dolog hogy eszmei értéke van... és hogy szeretnétek visszaszerezni.. vissza? melyikötök volt magyar állampolgár? maximum ükanyáitok voltak azok. nekem is hiányzik egy két törvény ami eszmei értékkel birna. csak jelenleg ez a legkisebb bajom.

2010. nov. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Hát ezt a magyarállampolgársági kampányt nem mi kezdtük el ,hanem az ottlevő nagypolitikusak,akiknek valami érdekük van ,hogy őket felmagasztaljuk és megpártoljuk.Én abban nem ringatom magam hogy az leszek mert én már többet nem fogok kőlteni a semmire mert ez nem fog érni semmit sem,98-ban 180000ft-t költöttem ebben a dologban és nagyot csalodtam,mert én ott születtem Budapesten és 7 évig magyar állampolgár voltam de megbántam ,bár adnák vissza azt az összeget azzal is megelégednék.Egy erdélyi.
2010. nov. 30. 09:25
 29/30 anonim válasza:
"és hogy szeretnétek visszaszerezni.. vissza? melyikötök volt magyar állampolgár?" Nem ugy ertettem,hogy mi voltunk akik most elnek magyar allampolgarok,hanem a dednagyapaink voltak azok es szerintem igy mar ertheto.
2010. nov. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
A kerdezo utolso valaszahoz szeretnek hozza fuzni a velemenyem.Egy igazi erdelyi magyar sose banja meg es sose roja fel azt,hogy menyit penzt kellet koltson ra.Meg akkor is ragaszkodik az anyaorszagahoz ha ott le roman ciganyozak,vagy csak siman le romanoznak,mert ugye eleg gyakran talakozunk az e fajta jelzokkel sajnos meg en is,pedig nem tudom mivel erdemeltem ki,ezert csak csak arra gondolok hogy ez csak egy bizonyos tudatlan reteg es a tobbi magyar nem ilyen...
2010. nov. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!