Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a határon túli magyarok...

Ha a határon túli magyarok megkapják a kettős állampolgárságot, az nem kelt feszültséget Mo. és az érintett országok között? Fenn áll a veszélye, hogy ezért attrocitás éri a magyarokat?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 07:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Feszültséget kelthet.Eddig csak Szlovákia nyilatkozott ebben az ügyben,és nem engedi a kettős állampolgárságot.A többiek még nem nyilatkoztak.Igaz,hogy nem fogják megmondani,hogy milyen lépéseket tesznek ebben az esetben a magyarok ellen.Lehet,hogy arra számítanak,hogy akkor a magyarok tömegesen áttelepülnek.Erre legalábbis papíron van esély,azért,hogy itt kapják a nyugdíjakat,és egyéb kedvezményeket.Ez pedig az adott országban költségmegtakarítást jelent.
2010. ápr. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az előzőnek mondanám: attól, h valaki állampolgárságot kap, még nem jár neki nyugdíj, sem eü ellátás, sem szavazójog.


Ezeket a jogokat egyéb feltételekhez köti a törvény.

Választójog például állandó bejelentett lakhely nélkül nincs, nyugdíjat csak a ledolgozott évek és a nyugdíjkorhatár elérése után kaphat. Ha teszem azt Ukrajnában dolgozott egész életében, akkor a nyugdíjat is onnan fogja kapni, hiába kettős állampolgár.

Eü ellátás meg akkor jár, ha fizet járulékot.


Tehát ennek az egésznek nem sok értelme van, ha a kedvezmények, oldaláról nézzük.



És hogy ne legyek Off:


Igen, sztem több helyen számíthatnak atrocitásra emiatt az ott élő magyar nemzetiségiek.

2010. ápr. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
fenn áll, erre simán rácuppanhatnak az ottani magyarellenesek, propagandaként is felhasználva.
2010. ápr. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerbia már akkor normális dolognak tartotta, hogy jár a magyaroknak a kettős állampolgárság, amikoris végül nem lett megszavazva.

Azért áll(t) hozzá így, mert minden szerb, aki Szerbián kívül él, és akarja, mindenféle teketória nélül megkapja a szerb állampolgárságot is.

2010. ápr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne legyél már ennyir elvakult, én szerintem Ukrajna kivételével minden országban jobb a helyzet, mint a jelenlegi Magyarországon. Ausztriában biztosan, Szlovákiában biztosan, Románia iszonyatos pénzeket kap az EU-tól, kétség nem fér hozzá, hogy jobban áll már most. Szerintem a határon túli magyarok részére esetleg az oktatás lehet vonzó, de egyetemre eddig is jöhettek, állampolgárság nélkül.

Úgyhogy nemigen éri meg nekik a kettős állampolgárság "anyagi" szempontból, esetleg valamiféle lelki megnyugvást jelenthet számukra. De már a többedik generáció él, én abban sem vagyok biztos, hogy ez jelentene valamit ott tömegeknek.

Egyébként pedig EU tagállamokról beszélünk, miféle atrocitás érné a magyarokat, ami a kettős állampolgárságoot megelőzően nem érte őket? Ráadásul a nagyrészük ma már "gazdag" országnak számít, és ahol jól megy az embereknek anyagilag, nem foglalkoznak ilyen dolgokkal.

2010. ápr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ismét a szerbiai:

Többedik generáció vagyunk, de naná, hogy jelente valamit, nem is keveset lelkileg a dolog.

A fizetések itt jóval kisebbek, mint Magyarországon, de nyugodtak lehetnek a magyarországiak, akik azárt vannak megijedve a mi lehetséges kettős állampolgárságunktól, mert azt hiszik, hogy akkor megyünk és elvesszük a munkájukat.

A legtöbben itt úgy gondolják, hogy ott a helyük, ahol a szüleik, barátaik élnek, ahol a dédszüleik vannak eltemetve, stb.

Pl. én el nem tudnám képzelni, hogy anyámat magára hagyjam (nem úgy, hogy elköltözzem tőle, mert már jó ideje nem a szülői házban élek), hanem hogy havonta lásson engem is, mint a tesómat. (Aki meg elment, szóval van azért ellenpélda is). Itt van apám és az összes rokonom eltemetve, itt él az a barátnőm, aki 25 éve a legjobb barátnőm. A férjem itt dolgozik 15 éve, nagyon jóban van a kollégáival, városszerte megbecsült szakember.

És... élvezem a multikulturalizmust, s már nem is tudnám megszokni, hogy bőrszín, nemzetiség, vallás, stb. alapján gyűlölködnek a magyar testvérek.

Itt végre kezdenek a dolgok jó irányba haladni, ha eddig nem mentem el, nem hinném hogy most tenném.

2010. ápr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Feszültséget fog kelteni,de hamár elcsatolták őket tőlünk ,ez a minimum ami jár nekik.Pl. a szlovákok eddig is utálták a magyarokat ezmiatt már nem fogják jobban.A határontúli magyarokat eddig is rengeteg atrocitás érte.
2010. ápr. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerbia és Románia részéről bizonyára nem, hiszen ugyanez náluk is megtörtént. Ja igen, annak idején Romániában népszavazás nélkül (!) megadták a határon kívüli románok (főleg Moldovában élnek sokan) román állampolgárságát. Náluk ez alap volt.


Szlovákiában sem hiszem, hacsak az az idióta Slota nem kezd el valamit.


Szóval igazából ettől, hogy valaki állampolgár lesz, még olyan sok dolog nem fog változni az emberek életében.

2010. ápr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy Szlovákiának bármi beleszólása lehet hogy engedi vagy nem engedi a kettős állampolgárságot. A helyzet tuti nem fog romlani azzal hogy itt magyarországon megszavazzuk hogy a magyarok magyarok, maximum ha felveszi valaki pl Szlovákiában a kettős állampolgárságot. Viszont ez már az ő döntésük lesz és 100% hogy jelent majd nekik valamit hogy a saját népének az országa megadja a lehetőséget hogy állampolgár lehessen.
2010. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A határon túli magyarokat azután érte sorozatos attrocitás, hogy nem szavazták meg nekik a kettős állampolgárságot. A szerb vagy szlovák radikálisok akkor kaptak vérszemet, amikor látták, hogy még az anyaországiak sem állnak ki a magyar kisebbségek mellett. Pont ezért kellene, hogy a nemzet határainkon kívül rekedt részei ezáltal is érezhessék az anyaországban élők szolidaritását és azt, hogy van kire számítaniuk.
2010. ápr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!