Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Életfogytiglan után élve...

Életfogytiglan után élve kijutni a börtönből?

Figyelt kérdés

A kérdés csupán elméleti jellegű. Arra lennék kíváncsi, hogy ha valakit életfogytiglanra ítélnek, és sikerül elérnie a klinikai halált, akkor ugyebár vége a börtönbüntetésnek (így lenne logikus szerintem).

De mi van akkor, hogy ha 5-10 perccel a halál beállta után újra életre kell/feltámad.

Akkor ugyebár vége a büntetésnek mert egyszer már meghalt, és aztán szabadulhat.

Mi a véleményetek erről, lenne rá esély? :D


2010. nov. 2. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Na erre kíváncsi vagyok én is! Amúgy hogy jutott ilyen az eszedbe, valami börtönös filmet néztél?:D
2010. nov. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Kizartnak tartom, ha jol tudom ketjata eletfogytiglan letezik Magyarorszagon az egyik pl: 20-25 ev utana szabadulhat ha megfelel a felteteleknek a masik pedig a tenyleges eletfogytiglan buntetese. Az elsonel tehat x ev utan megvizsaglajak a dolgokat az utobbinal meg ha meghal 20x is megvarjak amig orokre vegervenyesen meghal akarhany evig is tart.
2010. nov. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Ez jópofa, de az életfogytiglan ki van fejezve évben is. Mo-n azt hiszem 15 vagy 25 év. Tehát mindenképp le kell ülnie.
2010. nov. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem utána maradnia kell a börtönben mert még(már) él.

hiszen nem "fogyott" el az élete.

Ez egy jó kérdés.....

2010. nov. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

a tényleges életfogytiglan addig szól, amíg az ítélet kihirdetésétől életben van az ember, tehát ha meghal, és újra feléled, akkor viszik vissza, mert még életben van, csak volt egy kis szünet.

ugyan nem életfogytos volt, de discoveryn mutattak egy tagot akit leszúrtak a kóterban csavarhúzóval, halottnak nyilvánította az orvos, a hullaházban felébredt, aztán vitték vissza a p.csába. csóri gyerek.

2010. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Meg ugye számolni kell az agykárosodás is! A másik kérdés meg mi van ha maradandó eszmélet kieséssel "támasztják fel" és nem emlékszik hogy miért van ott mit csinált, akkor mivan?
2010. nov. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az áldozat rokonai, a rendőrök és a bíró emlékezteti majd.
2010. nov. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Hát akkor nincs menekvés a tényleges életfogytiglannál, de nem is baj ha valaki megérdemli maradjon is ott...
2010. nov. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az agy 5 percig bírja oxigén nélkül, aztán jön a károsodás.

Nincs itt valami jogász?

Amúgy meg ez tisztán az én ötletem :-) Leet filmet kéne csinálnom.

2010. nov. 2. 21:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kéne.
2010. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!