Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Más telkén tartózkodni törvény...

Más telkén tartózkodni törvénysértő?

Figyelt kérdés
Szomszédomnak az egyik mellette levő telkén nem lakik senki, nincs kerítés, de az valaki más telke, mert elvan kerítve, kapu is van, ami lakatolva van. Tehát nem az övék. De, a gyerekei folyton ott kolbászolnak. Akkor ez most valamilyen törvénybe ütközik, mert nem az övéké a telek, de ott vannak?
2010. nov. 6. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Most őszintén, kit érdekel, hogy ott járkálnak a gyerekek? Jól néznénk ki, hogyha mindenért feljelenetgetnénk egymást...
2010. nov. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért jelenteném fel őket? Csak érdekel van-e erre valami törvény.
2010. nov. 6. 13:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem magánlaksértés, Btk 176. §
2010. nov. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Ha a telek tulajdonosa tud róla és megengedte, akkor te nem szólhatsz bele. Mellettünk volt egy üres telek, a két telek között kapu, nagyiék gondozták, én is állandóan ott játszottam. Megegyezés volt közöttük.
2010. nov. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Elvileg ha valaki más telkén tartózkodik, akkor magánlaksértést követ el. DE ha a tulajdonos beleegyezett, akkor nem - és azt nem tudhatod, hogy volt-e ilyen megállapodás.

Ezen kivül CSAK a tulajdonos kifogásolhatja, másnak semmi köze hozzá.

2010. nov. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok beleszólni!
2010. nov. 6. 13:15
 7/7 anonim ***** válasza:
93%
Mivel nem ház, ezért nem magánlak sértés, hanem birtokháborítás :)
2010. nov. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!