Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik még menekült státusz?...

Létezik még menekült státusz? Hogy működik ez?

Figyelt kérdés

Van esetleg egy listája a befogadó országnak, hogy egyáltalán mely országokból jöhet olyan akit jogilag menekültnek nyilváníthatnak vagy abszolút egyedi elbírálás minden eset?


Valaki tisztában van ezzel?


2010. nov. 8. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hivatalosan van-e ilyen. Azt tudom, hogy anyunak van olyan diákja, akik családostól menekültek Afganisztánból épp annyi csomaggal, amennyit össze tudtak hirtelen szedni, és az egyik gyerek (16-17 éves kb.) még csak mostanában tudott utánuk jönni, a szülők orvosok.
2010. nov. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Van, egyedileg bírálják el, és nem adják túl egyszerűen. Persze nyilván az egy fontos szempont az elbírálásnál, hogy "objektíve" mit lehet tudni az adott országról - például Szomáliából ha elmenekül valaki, az általában nem nagyon képezi vita tárgyát, hogy visszatoloncolják-e.
2010. nov. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi szépen, de úgy értettem, hogy Magyarországról származó ember kaphat-e menekültstátuszt más országban (azért akad indok...)
2010. nov. 8. 19:08
 4/12 anonim ***** válasza:

Magyarországról? Menekülni?

Körberöhögnek.

Azért érdekelne, hogy te milyen indokra gondoltál, mert számomra elég abszurd ötlet.

(A menekültügyet sehol nem érdekli, hogy otthon nincs állásod, alacsony a fizetésed, vagy üldöz a maffia, csak olyan okok, amik az állam működésével összefüggésbe hozhatók viszonylag konkrét módon).

2010. nov. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

igen, az állam működésével valk összefüggésben, csak hát nem tudom erre mennyire hivatkozhatok, mert nyilván nagyjából bizonyíthatatlan, most hadd ne írjam le a konkrétumokat, mert aztán még valaki rám vél ismerni ...


Na de figyusz, olyat hallottam pár éve, hogy Kanadában valaki arra hivatkozott, hogy a maffia miatt van veszélyben az élete magyarországon ... nem tudom végül megkapta-e, de ez volt az indok.


Csak most ez engem nem vígasztal, én európai országban szeretnék menedékjogot, csak attól tartok, hogy elvileg uniós országok egymást jogállamnak tartják, és fogalmam nincs, mennyire működhet ez az egész, ha én pl. hatósági diszkrimináció, üldöztetés miatt kérek menedékjogot tegyük fel a spanyoloknál? és itt jön elő az, hogy nem tudom, mennyire jöhetek elő a konkrétumokkal, mert aztán "szegény magyar hatóságot" még "hamisan" vádolom ... szóval ezt nem tudom mennyire lehet kivédeni, vagy egyáltalán az ott előadott okok titkosan kezelendők-e az adott országban?

hát egy vagon kérdés ...

(amúgy annyira nem röhögnek körbe, én a nagykövetséggel beszéltem már, és ott is azt mondják nekem, hogy hát nézze, mivel magyarország ELVILEG jogállam, ezért igazából nem is tudják mi a helyzet ilyenkor, na de fél éve ígérik, hogy utána járnak ... lényeg, hogy nekik előadtam a bajomat, és meg is értettek, erre mondták, hogy nehéz helyzet nagyon, de az indokaimat nem röhögték köürbe egyáltalán ...

2010. nov. 18. 07:34
 6/12 anonim ***** válasza:

Maffiára nem hiszem, hogy megadják... vagy ha igen, akkor a saját országod rendőrségének közreműködésével, gondolom...

Nézd, nekem nincsienek túl naiv illúzióim a "jogállamunk" működéséről, de azért ami itt van, az nem egy kategória mondjuk Szomáliával vagy akár az 56 utáni Magyarországgal.

2010. nov. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

nem egy kategória Szomáliával, ez tény


na de amikor már másodszor tesznek előzetesbe csak azért, hogy eltegyenek az útból, és eközben taccsra vágják az egész életemet ... vagyis már vágták... akkor azt hiszem nincs sok túlzás abban, amit szeretnék

2010. nov. 19. 05:20
 8/12 anonim ***** válasza:

De figyelj, egyébként európai országba menekültügy nélkül is mehetsz, minden további nélkül! Mindjárt lejár még a bűvös 7 év is, úgyhogy még akik eddig alkalmaztak is valami megkülönböztetést velünk szemben (munkavállalási kvóták), azok is meg fogják szüntetni... oda csak nem mennek már utánad, az kicsit feltűnő lenne! Akármekkora havercsótány kör is, azért az összes európai állam rendőrségével nem lehetnek lebratyizva, ha meg igen, akkor a menekült státusz sem segítene sokat.

Nem tudom egyébként, mi a konkrét történeted, de a menekültesdi nem vicc, és általában elég szigorú bánásmóddal jár együtt, én olvastam egy szerencsétlen nő esetét (mondjuk ő tényleg nagyon iskolázatlan volt és még buta is, egy arab afrikai országból jött, 13 évesen férjhez kényszerítették egy ötveneshez, kb 8 év alatt szült neki hat gyereket, addigra teljesen készen lett fizikailag és agyilag is, na akkor még lapátra is tették, kb hajléktalan lett, gyerekek nélkül persze - és mindezt egy háború súlytotta országban; írni-olvasni sem tudott, de valami rokonai eljutottak Norvégiába, oda akart menni - átverték az embercsempészek, így kötött ki nálunk, papírok nélkül méghozzá - az életnek nem lehetett rávenni, hogy pontosan azt csinálja, amit a hatóságok elvárnak tőle, például a menekült státusz előtt nem hagyhatta volna el az országot, erre elhúzott a norvég rokonokhoz, és még hazudott is a személyazonosságáról a norvég hatóságoknak, mert beparázott - na és ezzel ki is végezte magát, mert ezzel mindkét országban örökre elvágta magát a menekült státustól.)

Szóval nem olyan rózsás az, mint gondolod, még ha te nyilván okosabban is viselkednél.

Amúgy meg gondolom ezek szerint kb. szervezett bűnözés slash korrupció az eseted, az meg egy olyan dolog, ami ellen az állam küzd a maga módján, csak rohadt gyenge hozzá - de elvileg még ő van felül. Ezért nem egyszerű ilyen indokkal "menekülni".

2010. nov. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, hát ő kicsit már helyzet, és az a gond, hogy én csak "kellemesebb" storykat hallottam menekült-ügyben, na de ha egyáltalán lehetek politikai menekült (bár nem a legjobb megnevezés, ahogy írtad, kb arról van szó, igen), azért azt nem gondolom, hogy nemzetközileg is utánam jönnének ... bár ahogy belegonbdolok, elvégre nem kell ehhez semmi nemzetközi utánajárás, elég ha kiadnak egy sima kőrözést, és máris majd ők is lecsapnak, ha erről értesülnek, és bizony vicces módon, olyanról is tudok, amikor (még a 10 ezres határnál) bolti lopásbál volt valakinek 12 ezres lopásos ügye, és ezért képesek voltak kőrözést kiadni, mert nem találták hónapokig, szóval ... végül is ez sem túl nagy akadály.


Na de ez nem az én ügyem, igazad van abban, amit mondasz, és nem is a kint élés az akadály, hanem az, hogy hát m,ár többször megtapasztaltam, hiába vagyunk mi Uniós tagok, ezt volt, ahol még el is kellett magyaráznom, mert amikor azt hallották, hogy magyar (hivatalos helyeken!!), őket nem nagyon érdekelte, mindjárt kb nepáliként kezeltek. Hát hiába, azért van egy jó kép rólunk intelligensebb országokban, ez tagadhatatlan .... Persze ez olyan szinten az én javamat szolgálja ebben a konkrét ügyben, hogy már többektől is megkaptam, hogy "de hát mit vár egy ma is erősen diktatúra-jellegű országban?" ... szóval izgi a kép, mindegy, hosszú.

Ebből meg az következik, hogy tehát teljesen más, ha egy német megy oda élni örökre vag yegy magyar akarna, mert egy magyar elé ezer akadály kerül, közel sem olyan automatikus, arról nem is beszélve, hogy a magyar pípírokat kiröhögik (szó szerint, volt már, hogy megkaptam, hogy "ugy nem gondolom komolyan, hogy magyar diplomát elfogadnak?"), azaz nulláról indulhat az ember, hiába többdimlomásként megyek ki.

Na de ez egy újabb story persze, csak azért írom, mert az az automatikus kintlét se olyan könnyű egyáltalán.

2010. nov. 20. 06:41
 10/12 anonim válasza:
Azóta mi a helyzet? Remélem sikerült új életet kezdened!
2013. aug. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!