Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol tudom kiszámolni azt,...

Hol tudom kiszámolni azt, hogy mennyi lesz a nyugdíjam? Megvan a 40 év szolgálati viszonyom.

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!
2010. nov. 13. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
2010. nov. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Házilag" szinte lehetetlen kiszámítani a különféle "valorizációs" számítások miatt. Ha összeszedsz minden igazoló dokumentumot, a Nyugdíjbiztosító kiszámítja neked.

Én két évvel ezelőtt mentem nyugdíjba, /40 év szolgálati idővel/ és a megállapított nyugdíjam a nettó fizetésem kb. nyolcvan százaléka lett.

2010. nov. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó Neked!

nekem tavaly számolták ki a Nyugdíjbiztosítónál, akkor 40 évet + 217 napot mutattak ki, de abban benne volt a 3 év szakmunkásképző, és a kb 18 hónap munkanélküli járulékkal töltött idő is.

szerettem volna, jan 1-el, az új szabály szerint elmenni nyugdíjba, de sajnos nem lehet, mert az új törvény szerint, a kiszámított időből levonják a 4 és fél évet és igy csak, min. 2012. májusában mehetk nyugdíjba, ha addig közben nem módosítanak újból!.

2010. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó:Igen,nekem is így érinti ez néhány ismerősömet,sajnos...

2010. nov. 17. 20:24
 5/5 A kérdező kommentje:
és bocsi,nem akartalak lepontozni,félrenyomtam véletletlenül...
2010. nov. 17. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!