Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zártkerti telek beépíthetősége...

Zártkerti telek beépíthetősége 3%, ki lehet ezt valahogy játszani? 10%-ot szeretnék beépíteni, hallottam valami zöldtetős kijátszásról, pontosan mi ez?

Figyelt kérdés
2010. nov. 13. 19:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Azt a 3% ha felemelnék 5 % ra is megelégednék.

A haladjunk a korral nem ártana ha itt is érvényesülne.

Márcsak azért is, mert anno " mezőgazdasági területként " nevezték.

Nagyon sokan teljesen befüvesítettek, mert nem akarnak kapálni, állatokat tartani.. Tehát alapba nem arra használják : MG terület...

2014. jan. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

11 es vagyok / voltam. :)

Érdemes ezzel zaklatni az országgyűlési képviselőmet?

Elsősorban ez a törvény országos, és helyileg is ezt használják...

Ha már szennyelvezetés, vezetékes tv / telefon / netről ne is álmodjunk..

Akkor is kevés az a 3 %!!!!

Nem nyaralót akarunk sokan szerintem, hanem egy lakható mókuslakot. Mellesleg a társasházi lakások zöme nem lakás, mókusodu...

2014. ápr. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem árt néhány dolgot tisztázni.

A kiskapuk, lehet hogy formálisan nem törvénysértések, de fogalmilag mégis azok. Éppen azért hagyták ott gátlástalan és erkölcstelen "politikusok" (az idézőjel azért, mert az én értékrendemben ezek valójában köztörvényes bűnözők), hogy egyrészt maguk számára a törvény kijátszására lehetőségük legyen, másrészt legfőképp, hogy a tömegeket erre kényszerítsék, ezzel a maguk oldalára állítsák. Hiszen ha ugyanazt teszik, már nem a másik oldalon állnak. Pontosan ettől a mentalitástól tartunk ott, ahol tartunk.

Éppen ezért azt sem árt leszögezni: nem "örököltük", gyártottuk. A törvények túlnyomó többsége - éppen a Fidesz jóvoltából, de messze nem kizárólagosan - új. Tehát a mai politikusak akarták, hogy így legyen. A mai politikusok hoznak eszement betarthatatlan törvényeket kiskapukkal. A mai politikusok hozzák lehetetlen és ellentmondásos helyzetbe emberek tömegeit, hogy minél többen "vétkezzenek". Aki vétkezett, már nem kritizálhat. Visszahull a fejére, tesznek erről.

Ettől még lehet, hogy ott és akkor, a 3% és társai idióta, de minimum dilettáns szabályok. Nem kijátszani kell őket, hanem rendbe tenni. Akik padig alkották őket, elküldeni melegebb éghajlatra, egyszer s mindenkorra. Ez a záloga annak, hogy normális, emberhez méltó élet legyen.

2014. ápr. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 nagylzs ***** válasza:
Kedves utolsó. Tökéletesen igazad van, ezt kellene tenni. De valahogy mégis úgy érzem, kis emberek vagyunk mi ehhez. A demokráciában mindenkinek egyenlő szavazati joga van. Azonban a szavazók egy jó része nem elég okos hogy éljen ezzel a jogával. Őket befolyásolják (főleg érzelmi manipulációval) az erre képes, hataloméhes emberek, és így szereznek maguknak nagyobb hatalmat. Én nem mondom hogy a demokrácia rossz. Önmagában egy társadalmi rendszer sem kifejezetten rossz. Én csak azt mondom, hogy nagyobb mértékben kellene azokra bízni a döntéseket, akik nagyobb tudással és ezzel egy időben nagyobb felelősségérzettel rendelkeznek. A demokrácia nem egy ilyen rendszer, és ebből kifolyólag amit mondtál (hogy alakítsuk át a törvényeket olyanná hogy mindenkinek jobb legyen) nem igazán valósítható meg. Azért, mert a mai magyar demokráciában főleg nem azok döntenek akik pártatlanok és a köz javát tartják szem előtt. Lehet hogy te jobban döntenél ha abban a helyzetben lennél, de nem vagy abban a helyzetben. És nem is leszel, mert ahhoz hogy oda kerülj, először erkölcsileg meg KELL romlanod.
2014. ápr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Kettesnek:


Ezt írtad: "Ha van vállalkozói igazolványod, telephely építésnél nagyobb a beépíthetőségi arány. Az önkormányzatnál megtudod, hogy nálatok ez mekkora. Mi is így építettünk a zártkerbe -(1000nm.)- hatvan nm.-es házat. Használatba vételi engedélyt megadták, csak egy cégtáblát kellett kitenni a vállalkozás miatt. Ja...és oda megy az iparűzési adó az önkormányzatnak."


Erre tudsz valamilyen szabályozási hivatkozást küldeni? Mi írhatja ezt elő? Önkormányzati hatáskör ez a kérdés? Megkérdezhetem, melyik településről van szó az esetedben? Köszönöm!

2020. márc. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia. Nálunk ugyanez a helyzet, egész Magyarorszag 40. %-os a beépíthetőség, Bp egyes kerületeiben pedig 15%. Én teljesen megértelek. Ez egyéni szívatás. Mi például nem tudunk egyszintes házat építeni, mert az alapterület egy garázzsal kb egy szoba nappalira es konyhára lenne elegendő.

Ne hagyd magad. Igenis megoldást kell keresni. A 3 . és hasonló okoskodók meg fotelből osztják az észt, és játszák a nagy törvénytisztelőt. Hülyeség! Ez nem magyar mentalitás. A tengerpartokon azért vannak befejezetlen épületek, mert csak azokra adtak uniós támogatást. Nem volt érdekûk befejezni a görögöknek, olaszoknak, spanyoloknak.

Nézd meg, hogy a terepszín alatti beépítésről van e szabály. Gyurcsány is a föld alá építette a medencét és a wellness központját, mert a kertbe simán már nem lehetett. Úgy tudom, meg a terepszínt alá sem tehette volna, el is utasították, de mégis megcsinálta valahogyan. A Szegfűk a Rózsadombon című könyvben olvastam.

2020. okt. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!