Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Msn beszélgetés közzétételéért...

Msn beszélgetés közzétételéért mit tesz a rendőrség?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy egy ismerősöm, akivel korábban elég bizalmas viszonyban voltam, közzétette az msn-es magánbeszélgetéseink egyes részleteit, amikben a magánéletemről, családomról is mesélek neki. Bármennyire is gyerekes dolog ez, az illető már jócskán nagykorú. Amikor kérdőre vontam, azt felelte, valaki biztos ellopta az adatokat a gépéről, persze ez biztos, hogy hazugság.

Az érdekelne, hogy mennyire büntethető az ilyen, illetve hogy mit tesz a rendőrség, ha feljelentést teszek. Azt tudom, hogy technikailag megoldható, hogy lenyomozzák, inkább arra lennék kiváncsi, hogy tesznek-e lépéseket ilyen ügyben, mert ha nem, akkor inkább nyelem le a mérget, mint hogy még ott is égessem magamat.

Mivel mindketten informatikával foglalkozunk, azt feltételezem róla, hogy legalább egy nyilvános wifi hálózatot, vagy vpn-t használt, gondolom a mac címét is megváltoztatta. Az msn címe alapján, illetve hogy a gépemen bizonyítható nyoma van, hogy a beszélgetéseket vele folytattam (gondolom nem rejtette magát több éven keresztül, csak amikor ezt elkövette), lehet eljárást indítani?


2010. nov. 15. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Melyik oldal?


Amúgy a mac címet, hogy bírna megváltoztatni? Ugyanis a hálókártyákat a gyártás során látják el vele. Olyan mintha egy pénz sorszáma lenn.

2010. nov. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Helló!

Írd meg a zugügyvédnek!

Ott komolyabb társaság is olvassa!

Szerintem amúgy ez nem bűncselekmény, mert sem a rágalmazás, sem a becsületsértés nem valósul meg ezzel.

Max. személyiségi jogi pert indíthatsz, de az olyan bizonytalan, amikor azt kell bizonyítanod, hogy a személyiségi jogaid mennyiben sérültek egy ilyen közzététellel.

Lehet, h. nem is sérültek, mert senki sem olvasta azt az oldalt, ahol közzétette. Nehéz bizonyítani.

2010. nov. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy levelezési listára tette ki, ahol jó néhány tag ismer, illetve szerintem e-mailben is elküldte néhány ismerősömnek.
2010. nov. 15. 17:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Bőven elég, ha akkor rejti el magát, mikor elköveti. Az ugyanis nem bizonyíték, hogy sokszor beszéltem vele bizalmasan, ezért ő volt... legalábbis a bíróságnak nem.
2010. nov. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bizonyítékként az nem lehet elég, hogy a beszélgetés részletek, amiket közzé tett, szóról szóra megtalálhatóak a gépem naplójában, illetve esetleg az övében is?
2010. nov. 15. 17:26
 6/7 anonim ***** válasza:

"Amúgy a mac címet, hogy bírna megváltoztatni? Ugyanis a hálókártyákat a gyártás során látják el vele. Olyan mintha egy pénz sorszáma lenn."


Úgy hogy átírja bakker. (SMAC) Láttál már olyan azonosítót egy PCben amit nem lehet megváltoztatni?

2010. nov. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

na még a végén SMACI lesz és vmi jó is kisül belőle :D


amúgy szerintem ezért kár lenne bármilyen pert is inditani. a rendőrség nem fog foglalkozni az ilyen pitiáner ügyekkel ráadásul szerintem konkrétan nemtudnád közvetlenül bebizonyitani.

2010. nov. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!