Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Msn beszélgetés közzétételéért...

Msn beszélgetés közzétételéért mit tesz a rendőrség?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy egy ismerősöm, akivel korábban elég bizalmas viszonyban voltam, közzétette az msn-es magánbeszélgetéseink egyes részleteit, amikben a magánéletemről, családomról is mesélek neki. Bármennyire is gyerekes dolog ez, az illető már jócskán nagykorú. Amikor kérdőre vontam, azt felelte, valaki biztos ellopta az adatokat a gépéről, persze ez biztos, hogy hazugság.

Az érdekelne, hogy mennyire büntethető az ilyen, illetve hogy mit tesz a rendőrség, ha feljelentést teszek. Azt tudom, hogy technikailag megoldható, hogy lenyomozzák, inkább arra lennék kiváncsi, hogy tesznek-e lépéseket ilyen ügyben, mert ha nem, akkor inkább nyelem le a mérget, mint hogy még ott is égessem magamat.

Mivel mindketten informatikával foglalkozunk, azt feltételezem róla, hogy legalább egy nyilvános wifi hálózatot, vagy vpn-t használt, gondolom a mac címét is megváltoztatta. Az msn címe alapján, illetve hogy a gépemen bizonyítható nyoma van, hogy a beszélgetéseket vele folytattam (gondolom nem rejtette magát több éven keresztül, csak amikor ezt elkövette), lehet eljárást indítani?


2010. nov. 15. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Bunkó dolog de szerintem nem csinálnak vele semmit.
2010. nov. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És még indul is eljárás mire számítasz mit kap érte? Legfeljebb pénzbírság vagy próbaidő:).
2010. nov. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát a bírság is valami, azért eléggé kellemetlenül érintett, hogy a nem túl közeli ismerőseim megtudták azokat a dolgokat, amiket bizalmasan meséltem el neki.
2010. nov. 15. 12:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Aztán biróságra járni hónapokig hogy a végén befizet egy csekket és ennyi. És hogy bizonyítod hogy ő tette közzé? Hamis vádaskodásért végén te fogsz szopni.
2010. nov. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Informatikusként a dolognak azon részével tisztában vagyok, hogy a szolgáltatók szervereinek naplózása alapján bebizonyítható a dolog. Az msn-hez használt e-mail cím megtalálható a gépemen a naplózásban, és megkereshető, hogy melyik szolgáltatónál melyik ügyfél használta, akár hónapokra visszamenőleg is.

Amihez sajnos nem értek, hogy megteszik-e ezt, vagy simán félre rakják a dolgot. Elég bizalmas dolgok kerültek napvilágra így(az vessen rám követ, aki még nem árul el magáról ilyeneket msn-en keresztül senkinek), ezért elég messzire elmennék, fizetném az illetéket, eljárnék a bíróságra, ha van értelme, és az illető megkapja érte a büntetését.

2010. nov. 15. 12:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűbb ha túl teszed magad rajta mert ha nem vallotta be hogy ő tette kb semmi esélyed bizonyítani.
2010. nov. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kezdjem, hogy azért tart itt ez az ország, mert "szakembernek" kiáltja ki magát az, akinek halvány fogalma sincs róla? Inkább nem...

Kit érdekel, hogy kivel osztottad meg a bizalmas információkat az ügy szempontjából? Neked nem azt kell bizonyítani, hogy valóban vele beszéltél, hanem azzal valósult meg a tényállás, hogy KÖZZÉTETTÉK az interneten. Márpedig ha nyilvános, szabad hozzáférésű hálózatot használt - még ha a MAC címe egyezik is - akkor sem állja meg a helyét a szakértői bizonyítás esetén, hiszen azt BÁRKI használhatta. Ő első pillanattól kezdve azt állította neked, hogy ellopták az adatokat. Őt nem lehet felelősségre vonni egészen addig, amíg te azt nem bizonyítod, hogy "ő nyomta meg az entert" a közzétételkor. Hiszen itt nem a beszélgetés TÉNYE az üldözendő, hanem a közzététele.

Márpedig a közzétételt elég nehezen fogod tudni bizonyítani az MSN címével, nem gondolod? (Arról nem is beszélve, hogy a nálad lévő logfile mennyire közhiteles adat...)

2010. nov. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy neked nagyon fáj, de a rendőrség kb tojni fog az egészre, a "van jobb dolgunk is" vagy a "legkisebb gondunk is nagyobb ennél" elv alapján. Ha hajlandó vagy fizetni, pár ukrán/szerb/izmoscigány jó pénzért helyreteszi az ipsét. Persze nem kell tudnia miért kapta, mert még ő jelent fel téged.
2010. nov. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2010. nov. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!