Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Oroklesi kerdes. Valaki tud...

Oroklesi kerdes. Valaki tud segiteni, hogy ez hogy van jogilag?

Figyelt kérdés

Ha valakinek van az elso hazassagabol egy gyereke, orokol a gyerek abbol a hazbol, amit az edesanyja es annak a ferje kapott a ferj szuleitol ajandekba joval kesobb? Szuletett az uj hazassagbol egy kozos gyerek. Ove lesz a haz vagy reszben az elso gyereke is? Az elso gyerek sosem lakott egy fedel alatt az edesanyjaval es annak ferjevel, mert mar akkor jocskan felnott volt, mikor az edesanyja ujrahazasodott. Az edesanyja es a ferj neven is van a haz, de ha nem is ugy irattak eredetileg, akkor is kozos vagyonnak szamit mar, mert hazassag alatt szerzett vagyon vagy ajandekozasnal mashogy van?


Nem engem erint, hanem kozeli rokonom van ebben a helyzetben es nem tudja, hogy ilyenkor mi a helyzet.


2010. nov. 17. 22:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%

anyja részének a felét örökli, ha csak egy féltesó van



végrendeletet meg lehet írni

2010. nov. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%
Ha igazolni tudják, hogy ajándék, akkor az a férj mgánvagyona, tehát a feleség gyereke nem örököl akkor se, ha az anya meghal. De ehhez igazolni kell...
2010. nov. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%
Én pont ilyen szituban vagyok(az első gyerek a volt férjemtől van,született egy közös babánk a 2. férjemmel,és az apukájától most kaptuk meg a házát),és nem,a nagyobbik fiam ebből nem örököl semmit,ráadásul mivel bizonyítható,hogy örökölt a ház(apósomé volt),nem számít közösen szerzett vagyonnak(hiába vagyunk házasok)!
2010. nov. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Csak itt az a problema, hogy aki adta a hazat, nem emlekszik, hogy milyen jogcimen adta (mar nagyon idos). Tehat, hogy nem tudja, hogy ajandek cimen vagy siman ra lett mindkettejukre iratva, mert ennek mar tobb, mint 30 eve. A hazat a szulok penzebol vettek teljes egeszeben, tehat sem a ferjnek, sem a felesegnek nem volt egy fillerje sem benne.
2010. nov. 17. 23:04
 5/22 anonim ***** válasza:

Én megmondom az őszintét: iratnék egy papirt az ajándékozásról, a ház vétele előtti, azaz 30 évvel ezelőtti dátummal. Aztán kész.

Sima papir, alulirottak ajándékba adunk fiunknak ennyi pénzt, hogy abból házat vegyen. Dátum, helyszin, adatok, stb.

2010. nov. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
kavarás helyett marha egyszerűen illetékmentesen ráíratnám arra a közös gyerekre a házat ajándékozással + esetleg haszonélvezettel
2010. nov. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
33%
Örökölni csak adoptált gyerek örököl. Az meg milyen tanács hogy hamisítsunk ajándékozást visszamenőleg?Ajándékozást ügyvédnek közjegyzőnek ellenjegyezni kell a megírásakor.
2010. nov. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ha a szulok ra akarnak iratni, ra tudnak, de szerintem nem akarjak a nevukrol a hazat levetetni (mar nagyon idosek ok is meg okuk is van ra). Tehat jol ertem, hogy elvileg az elso gyerek max. a haz 1/4-et orokolne? Tehat ezt a reszt kell majd kifizetni neki.
2010. nov. 17. 23:48
 9/22 anonim ***** válasza:
Dehogy KELL ellenjegyeztetni... A hagyattéki tárgyaláson simán elfogadják, aztán kész. Egy papirfecni pont olyan bizonyitó erejű, ha egyértelmű a hitelessége és a szándéka, mint egy nyolc plecsnivel ellátott valami. Rajta vannak az aláirások, minden adat. Persze azon nem kaszálnak az ügyvédek, az igaz...
2010. nov. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Hogyhogy csak adoptált gyerek örököl? Néha a fejem fogom, miket olvasok itt.


Természetesen, ha az édesanyának két gyermeke van, és nincs végrendelete (!), akkor az édesanya részét a két gyermeke, egyenlő arányban örökli.


Lehet a kisebbik gyermekre végrendelkezni is, ez esetben a nagyobbiknak csak kötelesrész jár, amely a fele annak, amelyet mint törvényes örökös, kapna, ebben a jelenleg esetben tehát 1/8 rész.


De ha legalább az édesanya átíratná a házát - ajándékozással - még életében a kisebbik gyermekére (és fenntartaná rajta a holtig tartó haszonélvezeti jogát), akkor még ennyi sem járna.


egy ügyvéd

2010. nov. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!