Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szomszéd feljelenthet azért...

Szomszéd feljelenthet azért mert a kutyáink szőrét áfújja a szél az ő területére? Illetve, ha nem a mi kutyáink, hanem egy pár háztömbre lévő család kutyái ugatnak?

Figyelt kérdés

kb 2m magas pala kerítés van a szomszéd telke és a miénk között, mégis átmegy a szőr, magam sem tudom hogy. Egyébként szinte az egész kutyatartó szomszédságot körbejárta ez az ember és fenyegetőzik..

Megbüntethetnek a szőr miatt? És másokat az ugatás miatt?


2010. nov. 20. 16:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Simán feljelenthet, csak ezzel kiröhögik a rendőrségen. De csak menjen, legalább lesz azoknak is egy vidám napjuk! :)

Senkit nem fognak megbüntetni, a bácsinak ajánlanak majd füldugót és pszichiátriai kezelést. A mi környékünkön is van egy ilyen pasi, állandóan az ablakban ül, és fenyeget mindenkit, aki a kutyáját arrafelé sétáltatja. Eleinte visszaszólogattam neki, most már egyik fülemen be, a másikon ki.

2010. nov. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%

Ez az ember nem komplett, az egyszer biztos.


Egy kiadós fejberúgás vagy verés pont megfelelő gyógyír lenne számára. Akkor legalább lenne miért panaszkodnia.

2010. nov. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igazából gondoltam h kiröhögik (legalábbis ha én lennék a rendőrök helyében biztosan ezt tenném), de sose lehet tudni. Jöjjenek még válaszok, esetleg tudnátok btk-ból idézni ilyesmiről szóló részeket? Minden információ érdekelne
2010. nov. 20. 16:44
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Ez semmi...Hozzánk egyszer beállított a szomszéd taligával, hogy hordjuk vissza a homokunkat a telkéről, amit a szél fújt át. Szted normál??!!
2010. nov. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
De a kellemetlenségek elkerülése érdekében vegyél egy kutyafésűt és hetente egyszer fésüld át az eb szőrét. Így te elmondhatod, hogy mindent megteszel az ügy érdekében, de ami a legfontosabb, hogy kutyusodnak nagy örömet szerzel vele.
2010. nov. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Komolyan gondolod, hogy a btk megemlíti a szélben repkedő kutyaszőrt? :D

Mellesleg ilyen ügyekkel nem a btk, hanem a ptk (polgári törvénykönyv) foglalkozik, de abban sem valószínű, hogy írnak róla.

2010. nov. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Hát szerintem a fésűs dolog nem valószínű, nem nagyon bírnak megmaradni egy helyben, és nem kis darabok, hogy csak úgy lefogjuk őket :S
2010. nov. 20. 16:47
 8/23 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. nov. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A szomszédok már csak ilyenek. A mieink minden júniusban átjönnek, hogy összeszedjék a hozzánk áthullott cseresznyét, de még sosem jutott eszükbe ősszel átjönni összesöpörni az idehulló leveleket. :)
2010. nov. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"Ez semmi...Hozzánk egyszer beállított a szomszéd taligával, hogy hordjuk vissza a homokunkat a telkéről, amit a szél fújt át. Szted normál??!!"


Én simán elhordtam volna a telkét két méter mélységig, aztán bizonyítsa be , hogy azt nem a szél fújta át.

2010. nov. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!