Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Állami, vagy magán nyugdíjpénz...

Állami, vagy magán nyugdíjpénztár? Te melyik mellett döntesz, és miért? Melyik a jobb, megbízhatóbb?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 19:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
"Amit erő és hatalom elvesz, azt idő és kedvező szerencse ismét visszahozhatják. De miről a nemzet, félve a szenvedésektől, önmaga lemondott, annak visszaszerzése mindig nehéz, s mindig kétséges." Deák Ferenc, a Haza Bölcse
2010. nov. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Azért a magánnyugdíjpénztárakból is sokszor eltűnt a pénz. Jó lett volna, ha nem spekulánsok ülnek ott, és az állam ellenőrzi a területet.

De most a hiány csökkentése miatt van szükség erre, és szerintem még mindig jobb megoldás, mint a megszorítások.

A hiteleket meg az MSZP kormánya vette fel, őket kéne szidni, miattuk kell fizetni.

Én személy szerint jobban bízom az államban, mint valami cégben. Az állam 1000 éve létezik, és valszeg még akkor is fog, mikor nyugdíjba megyek.

2010. dec. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
48%

"Azért a magánnyugdíjpénztárakból is sokszor eltűnt a pénz. Jó lett volna, ha nem spekulánsok ülnek ott, és az állam ellenőrzi a területet. "


Ezt a spekulánsos dumát tényleg értelmes embereknek ne próbáljuk már nyomni. Orbánéknak kellett valami ellenségképp, hogy megideologizálják a lenyulást, szóval most spekulánsok vannak.

Tényleg ahogy a sok agyatlan droid böfögi vissza szó szerint a szent vezér minden f@szságát, az már elképesztő.


"De most a hiány csökkentése miatt van szükség erre, és szerintem még mindig jobb megoldás, mint a megszorítások."


Most is ugyanolyan megszorítások vannak, egy átlag keresetű embernek csökken 2011ben a hazavitt pénze, ráadásul ezeket a majd a multikat adóztatjuk meg, azt megint csak a zemberek fizetik meg, mint ahogy azt már pl. a bankoknál tapasztaljuk is.

Szóval az megint egy büdös nagy hazugság, hogy most nincs megszorítás.

És valahogy Bajnaiék meg tudták oldani a hiányt államosítások nélkül is. Csak persze ott rendesen megtervezett gazdaságpolitika ment, nem "nemzetgazdasági" ámokfutás.


Tényleg kíváncsi vagyok mikor jön el az idő, amikor ez a sok agymosott droid végre kihúzza a fejét Orbán seggéből, és egy kicsit a saját szemével is körül néz a világban, nem csak a narancsos szólamokat hasznosítja újra meg újra.

2010. dec. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A szüleimnek is eltűnt a pénze a magánnyugdíjpénztárból, szóval ne pofázz itt kitalált dolgokról.

Azért a multik megadóztatása mégsem az. Mindenki riogatott, hogy nőni fog a gáz ára, erre kiderül, hogy az átlagfogyasztónak nem nő.

A Fidesz a középosztályt támogatja.

Te húzd ki a fejed az MSZP hátsójából.

2010. dec. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
18:50 - Folyamatos PSZÁF ellenőrzés alatt voltak és vannak. Arról én nem tehetek, ha valaki arra nem képes, hogy a bankként is pocsékul üzemelő OTP-től nem tud jobbat keresni. Érdekes, ahol én vagyok, ott csak válságban volt esés, egyébként meg egész jól muzsikál.
2010. dec. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

00:21 - Kötelező volt nekik belépni anno, mert beletartoztak abba a korosztályba? Ha igen, akkor te még nagyon fiatal vagy, hogy erről így ítélkezz, és nem látod át megfelelően a helyzetet, ha meg nem, akkor pedig miért léptek be? Amikor az előző kormány adott lehetőséget tényleg szabadon kilépni, akkor miért nem tették meg, mert azt nem a Viktor mondta, és csak az a jó, amit a Viktor mond, a másik fickó nem volt szimpatikus, de már Viktor szájából jobban hangzik?

Légyszíves tájékozódj a PSZÁF weboldalán, én dolgoztam NYP-nál, láttam, miket kapnak a PSZÁF-tól. Ezek nagyon szigorú szabályok. Egyszerűen lehetetlen, hogy úgy tűnjenek el pénzek a süllyesztőbe, hogy ne legyen róla információ. A válságban az OTP teljesített legrosszabbul, én eddig 3 pénztárnak voltam tagja, egyik se esett olyan sokat, hogy én azzal rosszul jártam volna, sőt, az utolsónak, amióta tagja vagyok, szépen hozott is a válságon, mint ha meg se történt volna.

2010. dec. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Ha tisztán a logika mentén vizsgálom a kérdést, szerintem utópia, hogy egyre kevesebb ember tartson el egyre többet. Most a Ratkó korszak "gyermekei" fognak menni nyugdíjba, de máris recseg-ropog a rendszer. Sokan születtek akkoriban, jó része még a befizető oldalon van. De mi lesz, ha ők tényleg elérik a korhatárt? Én az ő generációjuknak a sarja vagyok, a 70-es évek hulláma ismét nagy nehézséget fog jelenteni 20-25 év múlva.

Csak az öngondoskodásban látok megoldást.

2011. jan. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Egy dolgot még nem értek!

Aki átlép az állami rendszerbe annak a 24%-os munkáltatói befizetéseiből fedezik a költségeit (mondjuk ez röhejesen sok), a 10%-os munkavállalói befizetését pedig jóváírják a számláján.

Ebből én azt vonom le tanulságnak, hogy nincs szó a 24% befizetésének elvesztéséről (mint ahogy sokan hangoztatják), mert azt meg sem kapja aki államiba lép.

Azt viszont nem tudom, hogy a 10%-ot amit megkap a magánynyugdíj pénztár, azt mindet jóváírják e a számlán? Mert ugye nyilván ott is vannak költségek.

Szerintetek? 24%-ot jól gondolom?

2011. jan. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!