Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti ezt a munkáltató?

Megteheti ezt a munkáltató?

Figyelt kérdés
2003-tól vagyok munkaviszonyban,2004-től véglegesítve vagyok.2008-tól gyeden vagyok ami most járt le és készültem visszamenni amikor azt az ajánlatot kaptam, hogy nem az eredeti munkakörömbe szeretnének visszahelyezni hanem a végzettségemnek nem megfelelő rosszabb státuszt kapnám, mivel aki a helyemen van szerződéssel nem akarnak megválni tőle.Nem szeretnék másik számomra előnytelen szerződést aláírni. Mit tegyek,milyen lehetőségeim vannak?
2010. dec. 8. 08:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Lényegében?! Felmondasz, vagy elfogadod az ajánlatot...
2010. dec. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

hát látod, így van ez ma ...


mi a végzettséged és mibe akarnak tenni?


de amúgy a gyed ideje alatt beadhattál volna pár száz önéletrajzot ide-oda ...

2010. dec. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És ha nem mondok fel és az ajánlatot sem fogadom el akkor mi van? Kirúgni csak nagyon komoly indokkal lehet mert véglegesítve vagyok. Én mindig nagyon jól elláttam a munkám és szeretem is ezt csinálni a baj az, hogy sok új munkatárs, vezető érkeett akik engem még nem ismernek viszont aki a helyemen van őt igen.
2010. dec. 8. 09:10
 4/14 anonim ***** válasza:

nem köteles az eredeti munkakörödbe visszavenni a munkáltatód. vagy elvállalod amit ajánlanak, vagy felmondasz.


a fizetésed az, ami nem csökkenhet. tehát, ha igazgató voltál, de most a postázóba vesznek vissza, akkor is az igazgatói fizetést kell adniuk.

2010. dec. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"És ha nem mondok fel és az ajánlatot sem fogadom el akkor mi van? Kirúgni csak nagyon komoly indokkal lehet "


például ilyen az, mikor valaki nem jelenik meg a munkahelyén.


Komoly.

2010. dec. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
na igen, az a komoly indok az tudod elég relatív
2010. dec. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 BlackSword ***** válasza:
Ne akard, hogy ők rúgjanak ki, mert akkor Te húzod a rövidebbet... Jelenleg meg teljesen mindegy, mert a végzettséged szerint kell, hogy kifizessenek...
2010. dec. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"És ha nem mondok fel és az ajánlatot sem fogadom el akkor mi van?"


Semmi, ő csak visszavenni köteles. Ha te nem fogadod el az állást a következő panaszhivatal nálad az atyaúristen lesz.

2010. dec. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom, aki nem tudja, mit mond atörvény, az miért válaszol.

A mukáltató az eredeti munkaszerződésed szerint KÖTELES visszavenni, azaz az eredeti munkakörödbe. te nem vagy köteles semmiféle munkaszerződés-módositást aláirni, ha te azt nem akarod. a munkáltató azt csinál ahelyedre felvett kollegával, amit akar, az az ő dolga.

Nálam pl. a prémiumomat addig, amig vissza nem megyek, odaadták másnak, de a szerződésébe bele van irva, hogy addig kapja, amig én vissza nem megyek. Tehát nem fix időpontig, hiszen nem tudják, mikor akarok visszamenni dolgozni. Márpedig a prémium nekem jár a szerződésem szerint.

Szóval te azon ne aggódj, hogy ők mihez kezdenek akollegával, cska ne irj alá szerződésmódositást és kész. Az eredeti szerződésed szerinti bérrel és munkakörben kötelesek foglalkoztatni a továbbiakban is.

2010. dec. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A Gyes alanyi jogon jár és nem keletkeztet munkaviszonyt, a munkáltató a fizetés nélküli szabadságát megszüntető munkavállalót eredeti munkaszerződése szerint köteles foglalkoztatni.

Az eredeti munkaszerződés módosítás csak a felek egyező akarata esetén és írásban valósítható meg.


[link]

2010. dec. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!