Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti a munkáltató a...

Megteheti a munkáltató a differenciált béremelés során, hogy a dolgozó meglévő bérére hivatkozva nem emel egy forintot sem a dolgozó bérén?

Figyelt kérdés
Történt ugyanis,hogy most fejeződtek be a bértárgyalások, megtörtént a százalék meghatározása amit differenciáltan oszthatnak szét a vezetők az osztályokon. Namármost, én egy fillér béremelést nem kaptam arra hivatkozva (persze csak szóban), hogy nekem a legmagasabb a bérem. Kérdésem az, hogy ezt jogilag megteheti? Ha már egyszer béremelésről van szó véleményem szerint az eddigi munkateljesítmény alapján kellene eldönteni, hogy kinek mennyi béremelés járjon, nem pedig az alapján, hogy az előző osztályról én milyen fizetéssel kerültem át erre az osztályra.( Ugyanis ez a helyzet,azért ennyi az én bérem, mert még az előző osztályomon ennyit kaptam és nem tudták megváltoztatni. )
2010. máj. 4. 14:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Örülj h nem csökkentették a fizudat...sok helyen még ezt is megteszik. És miért ne tehetné meg? Kötelezi bármi is,h emelje a béred? (Gondolok itt törvénymódosításra vagy bármire)??
2010. máj. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
annak emelnek bért akinek akarnak.
2010. máj. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Miért kellene már azért hálával esedeznem, hogy nem csökkentette?! Ismered te a mt. könyvét? Persze,hogy nem csökkentették, mivel nem volt rá mód,hiszen a törvény ezt nem engedi. Persze, hogy örülök. Igazából csak azért bosszant és bánt a dolog, mert a mindenki kapott béremelést, csak én nem. És azt sem azért nem mert nem jól teljesítettem, hanem azért amiért annyi a fizum amennyi. Namármost, differenciálni a teljesítmény alapján kell, nemde? Vagy tévedek? Ugyanakkor nem értem, ha bértárgyalásnál megegyeznek a felek, akkor a béremelés nem minden dolgozóra érvényes? De!
2010. máj. 4. 14:40
 4/17 A kérdező kommentje:
Szerintem meg mindenkinek kell bért emelni, ha már egyszer bérmegállapodás születik egy cégen belül.Arról dönthetnek, hogy kinek milyen mértékben!!!! (az adott kereteken belül persze)
2010. máj. 4. 14:43
 5/17 anonim ***** válasza:

ember, amikor a főnököd lecsesz valamiért amiről nem tehetsz és nem érdekli a te véleményed, akkor is a munkatörvénykönyvét akarod emlegetni? ez egy ilyen világ, amíg alul vagy addig ez megy.


mellesleg ha nekünk nem hiszel, akkor kérdezd meg a koziranytu.hu -n, hogy erre van e jogszabály vagy akármi. de gyanítom, hogy nincs, miért lenne, nem is értelek.

2010. máj. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
Én megértem a problémád, egyet is értek Veled, de sajnos olyan most az ország, a gazdaság, hogy a legtöbb munkáltató nagy ívben tojik a Munkatörvénykönyvre. Ezért jönnek olyan válaszok, amilyenek. A melósok zöme ki van szolgáltatva a munkaadónak, ha valami nem tetszik lehet menni máshová dolgozni. Ott a rengeteg minimálbéres, akik valóban csak a minimálbért kapják, és annak is örülnek, mert van munkahelyük. Nagyon sok maszeknál van az, hogy évi 2 hét szabadság, 1 nyáron, 1 télen. Táppénz szóba sem jöhet, mert kirúgják. Ezek is tesznek a törvényre. Sajnos!!!
2010. máj. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt tavaly béremelés, volt akinek emelték, volt akinek nem. Ez ellen nem tudsz mit tenni. És igenis sokmindenkitől hallottam,h csökkentették a fizuját, még a válság miatt...másnak munkája sincs, tényleg örülnöd kéne, mert gondolom nem minimálbért keresel...
2010. máj. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő szándékú és együttérző szavakat "EMBER"! Elárulom már több éve nem volt béremelés nálunk ezért is bánt nagyon a dolog, hogy mikor végre valami minimális plusszal jutalmazzák az embert abból én kimaradok és akkor tulajdonképpen mit ért az eddigi munkám. Valóban semmit?
2010. máj. 4. 14:54
 9/17 A kérdező kommentje:
Szóval komoly, hogy örülnöm kéne, hogy nem emelték a fizum?!?! Hidd el, minden nap hálát adok a sorsnak, hogy van egy munkahelyem. Tiszteségesen is dolgozok, hogy sokáig meg is maradjon a munkahelyem, mert szeretem a munkahelyem és a munkám. Nagyon nehéz a mai világban boldogulni,tény. De miért is kellene örülnöm egy ilyen igazságtalan helyzetnek? nem értem, azon kívül, hogy minden nap örülök a munkámnak, de őszintén megmondom neked, nem örülök annak, hogy nem nem kaptam fizuemelést, és közben látom, hogy mindenki más örül, mert mindenki más kapott
2010. máj. 4. 15:00
 10/17 anonim ***** válasza:
Én csak azt akarom mondani,h törvényesen megteheti, és ehhez képest durvábbakat is megtesznek...talán jövőre te dupla akkorát kapsz, mint a többiek...
2010. máj. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!