Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Passzív gyed után kapok -e a...

Passzív gyed után kapok -e a 2. babára GYED-et?

Figyelt kérdés

Sziasztok


2009.06.30.-án született első kislányom. most 2011.06.30.-án jár le ugye. Tervezzük a tesót lassan de probálunk utána járni hogy mikor lenne anyagilag is a legjobb ha megszületne.


Mikor terhes lettem 2,5 éve volt egy cégnél folyamatos bejelentett munkám! Miután megszületett a lányom július 13.á-val közös megegyezéssel kiléptem (ezt hagyjuk h miért tudom h nem kellett volna):( de muszáj voltam


szóval azóta ugye nincs munkaviszonyom így passzív gyed-en vagyok jelenleg is.


Valaki tudna választ adni h mikor kéne megszületnie a tesónak ahhoz h esetleg ez a gyed-összeget megkapjam? folytatódjon? mi alapján fogok kapni szépen t-gyás, majd gyed-et?


Van egy saját cégem ahol beltag vagyok, esetleg oda be tudom jelenteni magam júli 1.-től ha lejárt a gyedem, csakhogy sokáig ugye nem szeretném mivel a járulék baromi sok :(


Mivel úgy tudom h 6 hónap munkaviszony kell ahhoz hogy gyed-et kapjak így márciusban kéne terhesnek lennem hogy ne 9 hónapig fizessek magam után járulékot hanem csak 6 hó?


Vagy be sem kell jelenteni magam kapnék gyed-et?


Vagy ebben az esetben már teljesen mindegy mikor foganna meg a baba?


Annyira sok minden kavarog a fejemben és szeretném megérteni ezt a dolgot és törvényeket de nagyon nem egyszerű!


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


Zsuzsi


2010. dec. 9. 21:37
 1/2 anonim ***** válasza:

A passziv gyed után a következő babára nem jár neked gyed. Csak gyes.

A gyedre vonatkozó jogszabályok már megváltoztak és nem fél év, hanem 1 év bejelentett munka kell ahhoz, hogy kapjál, tehát vagy bejelented magad a saját cégnél a szülés előtt 1 évvel, vagy csak gyest fogsz kapni.

Oltári butaság volt közös megegyezéssel felrúgni a munkahelyet. De ezt már te is tudod...

2010. dec. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

szia


köszönöm válaszod! Sajnos muszáj voltam mert ha nem megkeserítette volna az életem, így inkább a nyugit választottam.


viszont az oep azt mondta h ez az 1 év visszaállt fél évre!


Remélem így lesz


Bár tegnap olvasgattam olyat is h munkanélkülire kéne gyed-em vége után menni és sürgősen összehozni a tesót!


köszönöm még egyszer!

2010. dec. 10. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!