Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ledolgozhatom diákhitel...

Ledolgozhatom diákhitel tartozásomat közmunkával?

Figyelt kérdés
Ismerős esetből tudom hogy a diákhitel tartozás mindenféle pereskedés nélkül köztartozássá változik, és az adóhatósághoz kerül behajtásra. Ezután a fizetésből vonnak 30%-ot, de ha az embernek nincs fizetése, akkor van lehetőség közmunkával letudni? Lehet hogy önként vállalnám a dolgot, mivel egyébként nem igazán van lehetőségem komolyan törleszteni. Kb. 1millió forintról van szó.
2010. dec. 28. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
sztem nincs ilyen
2010. dec. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2010. dec. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezen a linken nincs válasz a kérdésemre. Egyébként olyanról már hallottam hogy be nem fizetett villanyszámlát valaki ledolgozott közmunkával.. Csak érdeklődöm, hogy vagy lopok-csalok-hazudok, vagy örök életemre adósa maradok ennek a szemétségnek, ellehetetlenítve hogy egy saját életet építsek fel.
2010. dec. 28. 12:40
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

"örök életemre adósa maradok ennek a szemétségnek,"


most mit hisztizel? felvenni fel tudtad? az jó volt amikor utalták? akkor nem volt szemétség? tudhattad jól, hogy vissza fogják kérni.

2010. dec. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
el kellett volna olvasni a szerződést kincsem
2010. dec. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem hisztizek, nagyon szívesen ledolgoznám, akár egy szociálisan rászoruló alkoholista közmunkásbrigád illusztris társaságában is, nagyon szívesen végzek mindenféle közmunkát. Ha az alkoholisták ilyen fajta támogatására van pénz, akkor egy nem is túl nagy összegű tartozást nem értem hogy miért nem lehet ledolgozni. Illetve dehogynem értem.. Szépen ki van ez találva.

Ja, egyébként azért vettem fel, mert idióta szüleim vannak, idióta házasságban éltek, és rohadtul nem számíthattam arra hogy havi költőpénzt kapjak tőlük, holott ők ezt anno megkapták a saját szüleiktől. Nos, ezért kényszerültem rá.

2010. dec. 28. 13:23
 7/8 anonim ***** válasza:
23%

Nekem rendes szüleim vannak akik szeretnek mégsem kaptam költőpénzt mert nem nyári tábor az egyetem. Itt mindenki felnőtt, szerintem az a normális hogy diákhitelből és hsonlókból tartjuk el magunkat.

bocs az offért

2010. dec. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

"örök életemre adósa maradok ennek a szemétségnek, ellehetetlenítve hogy egy saját életet építsek fel."


Nem értelek.


Miért jobb havi 60Kért napi 8 órában havat lapátolni és abból 2 év alatt törleszteni a diákhitelt, miközben NULLA Forintot keresel ugye, mivel törlesztesz?


Akkor már inkább dolgozz valamit és a 30%-át a fizudnak törleszd a hitelbe, még mindig jobban jársz...

2010. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!