Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki azt mondja, hogy...

Ha valaki azt mondja, hogy k*va vagyok az becsületsértés vagy rágalmazás? És ha betöröm az orrát cserébe akkor kit büntetnek súlyosabban?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Az a foglalkozásod megnevezése. És téged, súlyos testi sértésért.
2010. dec. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
asszem akkor rosszul írtam, leku-znak... erre betöröm az orrát.
2010. dec. 30. 22:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Mások előtt? Ezzel hátrányos helyzetbe hozott, anyagi vagy másféle károd származott belőle?
2010. dec. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Természetesen téged büntetnek meg. De ha ilyenekért gy verekedsz, lehet, hogy tényleg egy k.urva vagy :D
2010. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A 179-es a rágalmazás, a 180-as a becsületsértés.


Btk.179. § (1) Aki valakiről, más előtt, a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


Btk.180. § (1) Aki a 179. § esetén kívül mással szemben

a) a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben,


b) nagy nyilvánosság előtt


a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki a becsületsértést tettlegesen követi el.

2010. dec. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtetted idézni, hogy nem büntethető, ha bizonyítani tudja, hogy a becsület csorbítására alkalmas állítása igaz. Tehát ha a kérdező tényleg k*rva akkor csak őt büntetik meg.
2010. dec. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A becsületsértés az, amikor a jó hírnévhez való alkotmányos jogodat sértik meg (ha nyilvánosan történik), míg a rágalmazás bűncselekménnyel való nyilvános megvádolás, az utóbbi a súlyosabb.

A jog szerint az említett esetben feljelentést tehetsz becsületsértésért, ilyenkor a vádlottnak jellemzően kártérítést kell fizetnie a sértettnek.

Amennyiben orrba vered, a sérülés pedig nem súlyos (8 napon belül gyógyuló) ő tehet feljelentést ellened, de nem biztos, hogy megteszi. Ha a sérülés súlyos, az orvosnak kell hivatalosan megtennie a feljelentést.

2010. dec. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az önbíráskodást büntetik. Azt hagyd a bíróságra. Ha azt mondták k r a vagy, akkor fel kell jelentened, majd a bíróság megbünteti azt, aki mondta. Világos, ugye?
2010. dec. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

'Amennyiben orrba vered, a sérülés pedig nem súlyos (8 napon belül gyógyuló)'


Azt írta betöri. Csonttörés mindenképp a súlyos kategóriába tartozik ezért írtam én is arról.

2010. dec. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt írta: ha betöri. Vagyis a kérdés feltevésekor még nem törte be, és ezek után szerintem nem is fogja.
2010. dec. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!