Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyszerűsített magyar állampol...

Egyszerűsített magyar állampolgárság? Hogy is van ez? Milyen iratokat kell benyújtani?

Figyelt kérdés
Amit neten találtam számomra nem egyértelmű. Román állampolgár vagyok, de itt élek Magyarországon.
2011. jan. 2. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Melyik felmenőd volt magyar állampolgár?
2011. jan. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a bevándorlási hivatalál melózom és megmondanám ezen infó alapján, hogy milyen papírokat hozzon...
2011. jan. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyszüleim (mind a 4)voltak magyar állampolgárok, a 2 világháború idején. Szilágyságban élnek, éltek, magyar vidéken.

Csak egy konfirmációi emlékkönyv van meg.

2011. jan. 3. 10:50
 4/11 anonim ***** válasza:

konfirmációs emlékkönyv nem lesz elég, anyakönyvi adatok alapján van kitöltve? ha igen, talán a nagyszülő anyakönyvi kivonatát kiválthatod vele


ami kell: családfa, szépen megrajzolod és azt a felmenődet igazolod, amelyiket a legkönnyebben tudod pl apai nagypapa- apád - te (ezt a leszármazási láncot 3 születési anyakönyvi kivonattal igazolni tudod)



szerezd be az anyakönyvi hivatalokból a születési anyakönyvi kivonatok másolatait, ezeket le kell fordíttatni az OFFInál


szükség van a te családi állapotod igazolására, ha házas vagy, akkor házassági anyakönyvi kivonatodra (ha nem magyar nyelvű, szintén fordíttatni kell) ... ha elváltál, akkor a bírósági határozatra (fordítással)


2 fénykép


1 kézzel írt magyar nyelvű személyes önéletrajz: leírod, hogy hol születtél, mit csináltál az életedben, hobbi, család, barátok, mit csinálsz Mo-n, mi köt ide, kis családtörténelem a szüleidről, nagyszüleidről


kitöltött kérelem


személyigazolvány adatlap


magyar anyakönyvezéshez adatlapok (házasságod ill. a születésed lesz anyakönyvezve újra)


névmódosítást is kérhetsz, a családneved magyar alakját, v. a felmenőd magyar nevét kérheted ill. az utóneved magyar megfelelőjét


a nyomtatványok fent vannak az állampolgárság.hu-n



ja és nyilatkoznod kell a büntetlen előéletről a nyomtatványban



kb 6-7 hónap, mire meglesz az állampolgárságod, ha minden rendben van

2011. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi anyakonyvi kivonatokat es a hivatalos forditasukat visszuk, meg egy katonakonyvet. Azt hallottam, hogy keresztlevelet, plebania altal kiallitott papirt is elfogadnak. Kezzel irott oneletrajzot, fenykepet kell vinni. Meg utlevelet vagy szemelyit.
2011. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves Bevándorlásis!


Köszönöm a segítséget!

Lennének még kérdéseim.

Plébánia által kiállított igazolást nem fogadnak el a felmenők igazolására? Nehézkes beszerezni a születési akk, mivel ezeket bevonták az elhalálozáskor. Az apai nagyapám 1926-ban született, a 2 vh idején volt magyar állampolgár, elég ha eddig vezetem le a családfát?

Magyarországi lakhatást, és megélhetést nem kell igazolni? Csak mert régebben ez kellett.

Már most be lehet adni a kérelmet? Időpontot kell kérni? Vagy csak be kell menni a hivatalba? A Nagyvárad téri irodába, jó tudom?


Hálásan köszönöm a válaszokat!

2011. jan. 3. 22:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Olyan iratok jók, amelyek anyakönyvi iratokból lettek kiállítva. halotti anyakönyvi kivonat is jó, ha az van. Az első olyan felmenőig igazold a leszármazást, aki magyar állampolgár volt. Nem kell igazolni semmit, a magyarországi lakhatásod annyiban számít, hogy jár neked személyi igazolvány.


Kérj időpontot, de javaslom, hogy ne a BÁH-nál, hanem az anyakönyvvezetőnél add be, az van a legközelebb általában mindenkihez, nem szükséges a lakóhelyed szerint illetékes hivatalokba menni, bárhol beadható.

2011. jan. 4. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!


Lehet hogy pozitív csalódás ér a bevándorlásival kapcsolatban? Az üsziken miért nem ilyen emberek ülnek mint TE? Ott nem jutottam zöld ágra, szinte elhajtottak, többször is.

2011. jan. 4. 08:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is üszin vagyok :D
2011. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
volna egy kérdésem a bevándorlási hivatalban dolgozó személyhez.Nekem 4éve nemzeti tartózkodási engedélyem van,amihez a BAH tól egy lakcimigazoló lapot kaptam,ami nem lakcimkártya.Igényelhetek-e az állampolgársági kérelem benyujtásával egyidőben személyi igazolványt?
2011. jan. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!