Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kereskedelmi televíziókra...

A kereskedelmi televíziókra nem vonatkozik a média törvény?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, már életbe lépett. Viszont a mai Tények gyakorlatilag átment Kék Fénybe, szinte csak bűnügyi hírekkel foglalkozott. Csak a közmédiumokra vonatkozik ez a törvény, vagy minden más adóra is? Esetleg így akartak borsot törni a törvényhozók orra alá, hogy "csak azért sem" csökkentik a bűnügyi híreket?
2011. jan. 5. 20:30
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem írtam, hogy rendben van a törvény, viszont attól még létezik, csak úgy tűnik, nem tartják be. Ezért kérdeztem, hogy a kereskedelmi csatornákra is érvényes-e...
2011. jan. 5. 21:09
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

"És mit csináljanak ha nem történt más? Ne mondják be? Akkor meg rémhírek fognak terjedni!A "törvény" okos kiagyalói azt elfelejtették mondani hogy bűnözni nem szabad 20%-nál többet.Amit nem közölnek az nincs úgye?"


hát azért ha az ember nagyon akarna, simán találna mást is.

Valahogyan az internetes hírforrások képesek oldalakat megtölteni a normális és érdekes hírekkel.

Például mostanában elé nagy nemzetközi visszhangja van valami médiatörvénynek is, talán kicsit aktuálisabb és odavágóbb lenne, mint a nem tudom hányadik bűneset bemutatása. Csak ennek a tárgyalásával ki lehetne tölteni az egész híradót, végignézni kint miket szólnak hozzá, itthon a kormányzat mit reagál rá, esetleg egy médiajogászt megszólaltatni, hogy magyarázza el a laikusoknak, miről is megy itt a nagy égzengés-földindulás.

Elég érdekes, hogy egy ilyen "közérdeklődésre számot tartó" (ha jól emlékszem, így fogalmaztak a törvényben) eseménysorozatról semmi tudósítás, míg tök érdektelen balesetekkel meg bűntények egymás hegyén hátán.

2011. jan. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!