Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amit a Biróság törvényesen...

Amit a Biróság törvényesen megitélt (Állam által megelőlegezett gyermektartás dij) 2012ig. Jogában áll a gyámhatóságnak leállitani, egy papirmunka miatt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A kiskorú gyermek törvényes gyámja a nagymama volt ezidáig.Senki ne gondoljon rosszra,a gyereket nem elvették az Anyától,hanem 17 évesen nem gyakorolhatta anyai jogait.Az apuka lelépett,gyerektartást nem fizetett.Igy a nagymama kénytelen volt Biróságra menni.Megitélték az Államáltali gyermektartást,amit rendszeresen kap a gyerek,illetve a nagymama.Most az Anya megkapja a felügyeleti jogot,a nagymamát felmentik a gyám tisztsége alól.A baj evvel kezdődött.A gyámhatóság a gyerek eddigi pénzeit leállitatta,mivel a nagymamát felmentették hivatalossan,és visszaadták az anyjának papiron,akinek most mindent újból kell kérvényezni,a gyerek után.Ha ez tényleg igy van,akkor hosszú hónapokig se családi pótlék,se gyerektartás,és nagy kiesés anyagi téren.Nem tudták volna ezt elintézni úgy,hogy közben nem állitják le a járandóságokat?Hogy lehetnek ilyen aljasok?
2011. jan. 8. 00:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát a rendszer már csak ilyen..Sokat nem tudsz tenni,csak intézkedni és várni..
2011. jan. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem ezekből kéne élni, hanem munkából. Megérdemled h rohadjá meg.
2011. jan. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ez nem aljasság

szerintem egyszerűen csak hiba

fellebbezni kell

vagy kellett volna határozat ellen

köztes időszakban biztosan van családi pótlék

2011. jan. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
00.32nek elsősorban rohadjál meg TE.Másodsorban nem ebből élnek.Harmadszor dolgoznak,ha érdekel,de légyszives szállj ki,és a szemét szövegeket anyukádnak tartogasd.
2011. jan. 8. 01:38
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem hiba,legalábbis szerintük,és nem tudják megmagyarázni miért kellett leállitani.A legszebb,hogy a Biróságon sem értik,és szerintük ilyen jogszabály nincs,mert a kiskorú kárára nem történhet semmiféle módositás.Ezek szerint mégis.
2011. jan. 8. 01:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Felháboritó,hogy némelyik válaszadó milyen hangnemet mer megengedni magának,ezeket miért nem szűrik ki a moderátorok?A témára:Ne hagyjátok ennyiben,mert valóban felesleges a gyereknek megitélt járulékjait megszüntetni,majd újból igényelni.Én nem is értem ez mire jó?Arról nem beszélve,hogy a biróság amit megitélt azt a gyámh.hogy szüntetheti meg?Tényleg én sem értem.
2011. jan. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az állam általi megelőlegezés egyébként is le fog állni egy idő után, mivel a tartásdíjat az apának kellene fizetnie, nem az államnak. Max. két alkalommal igényelhető az állami tartásdíj, ami összesen hat év folyósítást jelent, de csak akkor adják meg, ha remény van rá, hogy behajthatják az apán. Így előfordul, hogy a második három évet már meg sem kapjátok.

Szerintem azért állították le a folyósítást, mivel a nagymama kezeihez érkezett eddig papíron a pénz, ő volt a jogosultja, és ez megszűnik azzal, hogy már nem ő a gyám. Olyan lehet ez, mint egy lakáshitel, aminél nem engedik a hitel átvállalását, mivel egyik adós nem ugyanolyan hitelképességű mint a másik. Új eljárásban nyilván kérvényezni kell az új jövendőbeli jogosultnak, hogy megkapja az állam általi tartásdíjat. Nem azt nézik, hogy ugyanannak a gyereknek jár, hanem hogy más lesz a pénz átvevője, kezelője.

2011. jan. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ez az amit senki sem ért.Más lesz a pénz átvevője,de a gyerek ugyanaz.A Biróság 2012ig itélte meg,erről jogerős határozat van.
2011. jan. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen lefog állni,ha letelik a meghatározott dátum.De az jövőre lenne esedékes 2012ben.Egy ilyen ügy akár hosszú hónapokat vehet igénybe,éppen ezért én sem értem miért kell felesleges ügyeket kreálni,amikor a Biróságok úgyis tele vannak.
2011. jan. 8. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!