Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőm 16 éves, az anyja...

Barátnőm 16 éves, az anyja lelki terrort alkalmaz rajta elég erősen, szintúgy az apja, de ő nem mer szólni semmiféle gyámhatóságnak, semmi hasonló másik szervezetnek. Igaz-e hogy 17 éves korától már nem tehenek vele elvileg semmit?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem fejtetted ki, hogy miféle terrornak van kitéve a barátnőd. Ha mondjuk nem engedik sehova, este nyolckor fekvés, és hasonlók, attól még nem hinném, hogy bárki foglalkozna az üggyel.

Egyébként mit nem tehetnek vele 17 éves kora után? Szerintem ameddig otthon lakik és eltartják, el kell fogadnia a szülők akaratát, 18 éves kora után viszont megteheti, hogy soha vissza sem néz..

2011. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18 éves kortól van ez így
2011. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mit jelent ebben az esetben a lelki terror? 18 éves kora után tehet meg jogilag azt, amit akar, viszont a szülőnek ezzel szemben jogilag már nem kell eltartania.
2011. márc. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én csak 18 vagyok, egy 30éves emberkétől hallottam a 17-es kort, mert vele és a barátnőjével is hasonló helyzet volt, mint velünk, de ő alaposan utánanézett a dolgoknak és 17 éves kort mondott nekem. A lelki terror alatt azt értem hogy igen, pl. alvás ekkor-akkor de hozzáteszik hogy ha nem alszol kiverem az összes fogad, kitépem a hajad, stb. plusz az apja 130 kiló, a nevelőanyja 120, barátnőm 50. Ezen kívül, bár bizonyíték nincs rá, de a nevelőanyja többször is megverte, legutoljára egy bakancsot vágott a szájához és attól vérzett az ajka.

Azt is érdemes még tudni, hogy elég demotiváló környezetben él, például anyja-apja közösen együtt kibeszélnek mindenkit, még engem is, pedig a lelkem kidolgozom náluk a kertben; olyanokat is csinálnak még, hogy ha hármast hoz haza leordítják a fejét, négyesért "csak" lehordják minden sz*rnak, ötösért pedig annyit kap hogy: ez a dolgod, ne örülj, na gyere csak ki kapálni!

Tanulni nem is hagyják mert az anyja ordítozik felette amikor kötelező olvasmányt olvasna, vagy bármit tanulna.

Vannak még érdekes dolgok, de ennél részletgazdagabban inkább nem írnám le.

2011. márc. 15. 22:02
 5/13 anonim ***** válasza:
hát, ha nincs bizonyíték a verésre akkor tényleg nem tehettek semmit:(.
2011. márc. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát valóban elég romboló hatású környezet, de szerintem túl sokat nem tehet ellenük:( Bizonyítani sem tudja, hogyha ütik, azért nem nem hinném hogy felelősségre vonják a szülőket, amiért rosszindulatúak vagy veszekednek a lánnyal.

Más lehetősége nincs, 18 éves kora után mehet amerre lát, bár talán fiatalabb korában sem tartaná vissza a családja.

Sajnos senki sem választhatja meg, hova születik.

2011. márc. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor megpróbáljuk kivárni azt a 2012 július nyolcadikát... mást nem tehetünk. Köszönöm a válaszokat :)
2011. márc. 15. 22:34
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot tehet a lány:

1. A következő verésnél elmegy az orvoshoz és látleletet vetet. Ezenkívül felveszi a kapcsolatot a helyi gyermekvédelmi szolgálattal. Ha valóban bebizonyosodik hogy nem megfelelő környezetben van (márpedig ha verik, akkor nem abban van), akkor a gyámhatóság elveszi a szüleitől, és intézetbe kerül. Elképzelhető hogy tőled jó messzire, és jó eséllyel még rosszabb körülmények közé.

2. Vár még két évet, aztán mehet isten hírével amerre akar, és senkinek se tartozik magyarázattal. Addig is megpróbál jól tanulni, jó végzettségre törekedni, hogy el tudja magát majd tartani.


3. verzió nincs, sajnálom.

2011. márc. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Van 3. verzió, de azt a törvény bünteti, és brutális. :S
2011. márc. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyon szomorú történet de ezért nem fogja elvenni a gyámügy ez hosszú folyamat mire oda jutna az ügy hogy elkerüljön onnan már lehet hogy betöltené a 18-t.
2011. márc. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!