Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért mit lehet kapni?

Ezért mit lehet kapni?

Figyelt kérdés

A neten rendelve lett egy Flóbert pisztoly, és tovább lett adva, ott kiderült, hogy tőlem való. Persze nem volt engedélyem de nem is volt nálam csak kb. 2 napig. Letagadtam, hogy tőlem való, most menni kellene szembesítésre, tőlünk 400km-re. Értelmetlennek tartom, mert nem is láttam. A hab a tortán, hogy postán küldtem el. és ügye ott nem lehetett volna.


Ezért felfüggesztett, pénzbírság vagy letöltendő a büntetés? Egyáltalán ilyenkor mi az eljárás folyamata?


2011. jan. 13. 17:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem csak fizetni fogsz.
2011. jan. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor is ha a szembesítést elutasítom mivel nincs pénzem lejárni és bevállalom? Mert hogy itt kezdődnek bonyolodni a dolgok.
2011. jan. 13. 17:19
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem tudod visszautasítani.Ha be vagy idézve menned kell.Máskülönben előállítanak(elmennek érted autóval) és kifizettetik az üzemanyag költséget.
2011. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

letöltendő azért durva lenne


de amúgy pontosan milyen az a flóbert pisztoly? úgyértem mit lő ki, milyen erősen (Joule??) és milyen papírok kellenek (ha kellenek) a tartásához?

2011. jan. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Felhívtak hogy szembesítés lenne de ha megmásítom a vallomásom és bevállalom akkor nem kell. De ha ezen múlik akkor bevállalom és kifizetem a büntetést mert így is ott vagyok mintha az útiköltséget fizetem.


Sima spiáter vacak volt semmi extra, csak a szabvány flóbert lövedékes ami 7,5 J-os. Lőszer nem volt hozzá az se biztos hogy működőképes volt.

B1 kategória volt a tanúsítványon, hát gondolom az ehhez tartozó papírok kellettek volna, meg hát a baj ügye az hogy ez éles fegyver.

2011. jan. 13. 17:29
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát elég nagy bajban vagy, át kell ezt gondolni, mert ez egy súlyos bűntett, alapesetben 2-től 8 évig, de a te esetedben, ha jól értem, mivel külföldről hoztad be, 5-től 10 évig terjedő szabadságvesztés a büntetése.


Ha egyértelműen bizonyítható, hogy tőled származik, kár tagadni, mert ha együttműködsz, és beismered, és megbánást tanúsítasz, akkor számíthatsz enyhébb ítéletre, vagy valamilyen különleges enyhítés alkalmazására. Ha tagadsz, és úgy rádbizonyítják, akkor szigorúbb lesz a büntetés.


Úgy kell előadni ezt az egészet, hogy egy véletlen hülye megbotlás volt. Számíthatsz arra is, hogy a nyomozás kiterjed arra, hogy nem volt-e más ilyen eseted, nem volt-e üzletszerű. Ekkor már elkerülhetetlen a végrehajtható börtön.


Ez vonatkozik rá a BTK-ból:


Visszaélés lőfegyverrel vagy lőszerrel


263/A. § (1) Aki

a) lőfegyvert vagy lőszert engedély nélkül készít, megszerez, tart vagy forgalomba hoz,

b) a lőfegyver vagy lőszer készítésére, megszerzésére, tartására vagy kereskedelmére vonatkozó engedély kereteit túllépi,

c) engedéllyel tartott lőfegyverét, lőszerét engedéllyel nem rendelkezőnek átadja,


bűntettet követ el, és két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki lőfegyvert vagy lőszert engedély nélkül vagy az engedély kereteit túllépve az ország területére behoz, onnan kivisz, vagy azon átszállít, bűntettet követ el, és öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(3) A büntetés az (1) bekezdés esetén öt évtől tíz évig, a (2) bekezdés esetén öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt

a) üzletszerűen,

b) bűnszövetségben


követik el.

2011. jan. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Először is nem külföldről való csak neten lett véve egy aprós oldalról. Másodszor nem külföldre adtam el. Ez egy 6 mm-es Flóbert, amiből még mondjuk 5 évvel ezelőtt nem csináltak ügyet és nem kell messzire menni de most is tudnék olyan oldalakat belinkelni ahol nyíltan árulják lőszerrel!!! és azokat érdekes módon nem piszkálják. Tehát nem hiszem hogy úgy mint előbb is írták nagyobb büntetést kapnék pénzbírságnál. És egyébként is a rendőrségi papíron is csak tűzfegyvernek van feltüntetve, mivel ezek a Flóbert lövedékek nem tartalmaznak lőport csak elsütő lapkát, ami által nem minősül lőszernek. Legalább is én ezt így tudom, és azért is tettel a fel a kérdést hogy hogy tudok ebből a legjobban kijönni.
2011. jan. 13. 18:30
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha nem minősül lőfegyvernek, akkor persze nem így van, akkor csak szabálysértés.
2011. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Így teljesen más mert erre nem is gondoltam egyből bűncselekményre tippeltem volna. De holnap majd bemegyek ide hozzánk a rendőrségre és megkérdezem majd lesz most már valahogy.
2011. jan. 13. 18:49
 10/14 anonim ***** válasza:

"de most is tudnék olyan oldalakat belinkelni ahol nyíltan árulják lőszerrel!!! és azokat érdekes módon nem piszkálják."


Mért piszkálnák? Nem ütközik törvénybe.

2011. jan. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!