Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a hivatalos eljárás akkor,...

Mi a hivatalos eljárás akkor, ha ki akarok bérelni egy állami területet?

Figyelt kérdés

Van a lakóhelyemtől nem messze egy rétnek minősített terület, rajta egy gazdasági épület, amit félig meddig már "szétlopkodtak". A terület kisajátításra került egy vasútvonal építése miatt, így most a magyar állam tulajdona és az egyik állami szervnek adták át a haszonélvezeti jogokat.

Megkerestem a vagyonkezelőt, ott mondták melyik szervnél érdeklődjek.

Írtam nekik a bérleti szándékomat jelezve és a tervezett tevékenységről is "kiselőadást" tartottam.

A válaszban lepattintottak azzal, hogy támogatják a terület bérbe adását, viszont más érdeklődő is akad, ezért pályázat útján adják bérbe a területet, ezt vegyem tudomásul!

Ismerősök révén megtudtam azt is, hogy az egyik állami szervnél dolgozó személy akarja a terület bérleti jogát.


Milyen további lépéseket kell tennem az ügyben, hogy komolyan vegyenek és hogy ne happolja el olyas valaki, aki "karbantartásért" akarja megszerezni a területet?


2011. jan. 14. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Add be a pályázatot.
2011. jan. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van ojan aki esetleg ért hozzá?
2011. jan. 15. 00:42
 3/5 A kérdező kommentje:
olyan
2011. jan. 15. 00:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha szabályos pályázatot írsz, beadod és jobb mint a másik illetőé, akkor még mindig tudsz tenni valamit ha esetleg nem te kerülsz ki ebből győztesen. De addig nem igazán.
2011. jan. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azt értem, hogy pályázatot kell beadni, de hogyan érem el, hogy kiírják a versenyeztetést, vagy ilyenkor mik a hivatalos lépések, hogy megkezdődjön egyáltalán?


Csak mert hivatalos formában kerestem meg őket a bérleti szándékommal, tehát elvileg ez már egy konkrét ajánlat volt, nem pedig "érdeklődés". Akkor miért nem kaptam tájékoztatást a továbbiakról?

2011. jan. 15. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!