Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szeretnék lemondani az örökség...

Mitumitu kérdése:

Szeretnék lemondani az örökségemről még édesapám halála előtt. Én a vagyonom teljes egészét édesanyámtól kaptam, aki aggódik, h. egy esetleges negatív örökség ezt befolyásolhatja. Lehetséges-e egyoldalúan már most lemondanom az örökségemről? Hogyan?

Figyelt kérdés
Polgárjogi dologgal kapcsolatban kérnék segítséget ill. tanácsot. A szüleim elváltak, édesapám újra megnősült és az ő oldaláról született egy féltestvérem. Szeretnék lemondani az örökségemről még édesapám halála előtt, két okból: - ha pozitív a hozomány, legyen a testvéremé, ő él velük, az én megélhetésem biztosított, míg ő még csak 18 éves - édesapámnak tartozásai is vannak, de nem tudom mennyi és mennyi lesz a jövőben, de nem is szeretnék belefolyni a dolgokba. A házból öröklendő 1/4 részem valószínűleg fedezné ezt, de nem tudom pontosan. Én a vagyonom majdnem teljes egészét édesanyámtól kaptam, aki aggódik, hogy egy esetleges negatív örökség ne lehessen erre befolyással. Van-e erre megoldás, lehetséges-e egyoldalúan már most lemondanom az örökségemről, és ha igen, mily módon? Mi ennek a költségvonzata?
2011. jan. 18. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

1. Csak az örökség erejéig vagy köteles a tartozást megfizetni. Ha csak 1 Ft-ot örököltél akkor csak annyit vesznek el, hiába volt 10 Ft az adósság.

2. Hagyaték felolvasása előtt a közjegyzőnél lemondhatsz az örökségről és akkor semmi hercehurca nincs. Addig meg szerintem így is jó a történet.

2011. jan. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Amíg nem örökölsz, addig nem mondhatsz le róla, miről is mondanál le, semmi nem a tiéd jelenleg. Van egy bizonyos köteles rész, amiből édesapád se tudna kizárni téged éltében, hacsak nem követsz el ellene igen méltánytalan dolgot (életére törés etc).

Ráérsz később ezen gondolkodni, amúgy meg a jelenlegi felesége úgyis haláláig haszonélvezője marad az örökségnek. Anyukád elég pipa lehet apukádra, ha ilyeneket beszél neked...

2011. jan. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még valami...Ha van kiskorú gyermeked, nem is mondhatsz le az örökségről! A gyámügy közbeszól!
2011. jan. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

"Még valami...Ha van kiskorú gyermeked, nem is mondhatsz le az örökségről! A gyámügy közbeszól!"


Ez nagy hülyeség. Barátnőm is lemondott az anyai örökségről egy hónapja pont, s neki is vannak gyerekei.

2011. jan. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyámügynek semmi köze egy szülő esetleges örökségéhez!Ilyen nincs hogy valaki nem mondhat le az örökségéről!És jól írták még nincs örökség csak a hagyatékin lehet lemondani, úgy nevezik hogy örökség visszautasítása.
2011. jan. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeség, de a hagyatéki tárgyaláson a nejemet figyelmeztette a közjegyző, mert le akart mondani a nővére javára, az anyai örökségéről! Ha félrevezették, akkor bocs.
2011. jan. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A te vagyonodat nem veszélyezteti egy esetleges nagativ örökség. Ennyi.

Ugyanis a tartozásokat csak a pozitiv örökség mértékéig kell állnod, de egyébként ha aggódsz és több a negativ, mint a pozitiv, akkor bőven ráérsz akkor lemondani az örökségről.

Azt meg nem értem, miért csak apád egyik gyerkeének kellene örökölnie utána, de ezt te tudod. te éppúgy a gyerek vagy, sőt többet szenvedtél lelkileg az ő hiánya miat,t mint a tesó, akinek végig ott volt az apukája, többet kapott tőle életében (nem csak anyagiakra gondolok). Szóval a logikád szerintem rossz.

2011. jan. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) nagyon hasznos volt mind! szép napot kívánok! mitu
2011. jan. 19. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!