Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetétést kaphatok a...

Milyen büntetétést kaphatok a suliba ha facebook-ra kiirtam egy csunya szot egy lányra?

Figyelt kérdés
kiirtam fészbukra a csajrol egy csunya szót a nevével együtt, de úgy hogy csak az ismerőseim láthatják, és a tanárok az alapján akarnak büntetést adni, hogy milyen jogszabály van erre???!
2011. jan. 19. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Pofont.
2011. jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
minek kellett neked nyilvánosan megalázni azt a lányt?
2011. jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Kerdeses, hogy a facebook-on valo ismerosok nyilvanosnak szamit-e? Amugy, en vagyok a veses, teny, apadtol pofont kellene kapnod, de a tanarok meg ne akarjanak mar "jogszabalyozni". Mert masodszori olvasara is rohelyes.
2011. jan. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
62%
Kezdésnek. A tanárok nem büntethetnek olyanért, amit nem az iskola területén követsz el. Maximum akkor, ha az az iskola ellen irányul.
2011. jan. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Elvileg tanár nem büntethet.
2011. jan. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Nagy nyilvánosság előtt becsületsértést követsz el egy lányon, viseld a büntetést. Egyébként akár 1 évig terjedő szabadságvesztésre is büntethetnek, ha feljelentenek!
2011. jan. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem kell hulyeseget mondani szerencsetlennek.. Az, hogy mit irsz ki, az a te dolgod, semmi koze a sulidnak hozza. Feljelenteni mindenert lehet, istenem.. Egy ev :)hol elsz te? Ez szabalysertes sincs, nem buntett.. A lannyal beszeld meg, sulidnak semmi koze.(ha oran irtad, kaphatsz ejnye bejnyet, mert telefont hasznaltal)
2011. jan. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 bumbi02 ***** válasza:
nálunk iskola gyülés volt facebook miatt xd mer tanárról irtak egy poént.. azt összehivták egész iskolát leszidták a hozzászólókat.. ezen nevetett az egész iskola..
2011. jan. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Tényleg megérdemelnéd, hogy az új percedre essen egy commondore 64...


Viszont a tanárok ezért nem tehetnek semmit. Szó szerint semmit. Kapsz egy kis fejmosást, max ennyi lehet a fegyelmezés. Ha más is történne, olvad el a sulid honlapján a házirendet, (én már kívülről tudom szinte, ezért is tartok csak az osztályfőnöki figyelmeztetőnél)

és ha nincs olyasmi ami erre utal, nyugodtan sz@rhatod le, és hívathatod be a szüleidet.


De ezt leszámítva amit tettél szánalmas, és szemétség!

2011. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 BlackSword ***** válasza:

Hűűűű... Basszus... Azért erre nehogy már jogszabály legyen... De ha mégis megállna a rágalmazás tényállása, akkor meg a tanárok büntetése végett az önbíráskodás, és így már bírósági büntetőjogi eljárás indítható...

Erre nincs idő...

(e lett volna az irnia)

2011. jan. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!