Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Facebook-os kiírás miatt...

Facebook-os kiírás miatt járhat kirúgás?

Figyelt kérdés
Egyik osztálytársam lenyomizta az osztályfőnököt facebook-on(csak ismerősök láthatták az adatlapját),ezt nem is vette volna észre csak egy nyalizós osztálytárs beköpte őt neki és elküldte neki lefényképezve a bejegyzését.Ofő kinyomtatta meg minden,elbőgte magát hasonlók...Igazgatói rovót kapott a gyerek most pedig az ofő "kezdeményezi a tanulói jogviszony megszüntetését". valamint feljelentéssel fenyegetőzik.a gyerek az osztály legjobb tanulója,soha semmi konfliktusa nem volt se tanárral se diákkal. ráadásul tavaly elvette tőle az mp3-ját és mai napig még kérésre sem(!!!) adja vissza neki. jogos ez?
2011. jan. 27. 18:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Jogos. Én még a fejét is belevertem volna a padba. Túl sokat engedtek már meg magatoknak.
2011. jan. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%
Ezt nem értem. Megnézte az ofő adatlapját és ezért ki akarják rúgni? Vagy feltörte vagy mi?
2011. jan. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
az egyik osztálytársam aki ismerőse volt facebookon a gyereknek meglátta a bejegyzést és elküldte az ofőnek így tudta meg
2011. jan. 27. 19:03
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

egyrészt az jogos, hogy a gyerektől ez gyerekes és nem szép.


viszont csak emiatt nem rúghatják ki. Iskolán kívül történt az eset gondolom. bár lehet trémobilos és órán netezett. ha így lett volna, akkor jogos az intő, viszont a kirúgáshoz alapos indok kell(ene).

2011. jan. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
otthon csinálta.szóval iskolán kívül történt,aztán most a tanár fel akarja jelenteni meg kirugatni
2011. jan. 27. 19:04
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

lenyomozta?


durva lesz, de: beírta a nevét, a gép kiadta, és rákattintott? ez nem lenyomozás


nem kerek egész a sztori, vagy nagyon buta vagyok, vagy nem tudom :) nekem valahogy hiányos...

2011. jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

ezért aztán feljelentheti. nem ér semmit.


viszont tényleg nem kerek a sztori, valamit nem mondasz el.

2011. jan. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
L E N Y O M I Z T A , nem lenyomozta:D
2011. jan. 27. 19:08
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

Tulajdonképpen becsületsértés, amit elkövetett. Mégpedig a munkájából fakadóan nyomizta le, így minősítetten közfeladatot ellátó személy ellen elkövetett becsületsértésnek tekinthető, ráadásul mindezt nagy nyilvánosság előtt tette.


Nem tudom, hogy a kirúgás törvényes-e, de jogos.

2011. jan. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
57%
A tanár, csak úgy mint a gyerek, egy pitiáner bunkó, de neki okosabbnak kéne lenni. Vegyetek igénybe minden lehetséges jogsegélyszolgálatot.
2011. jan. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!