Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Torvenybe utkozo az, ha...

Torvenybe utkozo az, ha bankkartyas fizetes eseten meghataroznak egy minimum osszeget?

Figyelt kérdés
Egy Real Pont uzletben vasaroltam kartyaval. Egy negyszaz akarhany forintos kekszet vettem. Mikor fizettem, kozolte az elado, hogy csak 500 Ft feletti vasarlas eseten tudok bankkartyaval fizetni. Kezpenz sajnos nem volt nalam, automata sincs a kozelben. Ez az egesz igy mennyire torvenyserto? Csak mert mint vasarlonak elegge felment a pumpam!
2011. jan. 25. 06:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

én is jártam így.

mondtam is nekik, h akkor nem kérem a terméket.


Ha előre kiírja, akkor nincs semmi baj ezzel. ol Ausztriában is így van.


Azért van ez így, mert a kártyás vásárlás után a bolt jutalékot fizet a banknak, ugyanúgy pénzbe kerül neki, ha kártyával fizetsz, mint amikor te veszel fel készpénzt.


Ennek a jutaléknak van egy minimum összege, ezért nem szeretik, h kis összeget akarsz kártyával fizetni. Simán lehet, h veszteséget csinálsz vele...

2011. jan. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Automaták sem adnak ki 500.-Ft-nál kisebb összeget. Ennek banktechnikai oka van.
2011. jan. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
0%
Volt már, hogy egy barátnőm 200 ft körüli összeget kártyával fizetett, és semmi gond nem volt. Én is fizettem már hasonló összegeket.
2011. jan. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 BlackSword ***** válasza:
Na most a bankautómata 1000-esnél kisebb címletet nem ad ki... És én meg is tudom érteni, hogy egyes boltok így szankcionálnak, mert kp-vel fizetni gyorsabb... Ne akarjon mindenki akár két kiflit meg egy tejet kártyával fizetni... Mennyire megnőne már a sor...
2011. jan. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
Egyébként sokszor gyorsabb elintézni kártyával, mint kikiaparászni a pénztárcából a pénzt, odaadni, megvárni a visszajárót, elpakolni... Legalábbis én ezt tapasztaltam.
2011. jan. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Külföldön már majdnem mindenhol találkoztam minimum korláttal. Tavaly Franciaországban éltem 8 hónapot, ott is oda kellett figyelni. van, ahol csak 1 euró a határ, de van, ahol tíz... Viszont mindenütt lehetett kártyával fizetni, ami nagyon jó volt!


Úgyhogy ez semennyire nem törvénytelen, jobb lesz hozzászokni, mert úgy látszik, átvesszük ezt is a nyugattól. Csak addig dühítő, amíg felkészületlenül ér ez egy-két üzletben, de meg lehet szokni!

Az értelmét felettem leírták!


25/N

2011. jan. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ilyennel étteremben találkoztam. Pár sört fogyasztottam csak, adtam a kártyám és mondták, hogy 2000 felett fizethetek csak. Megittam még egy sört. :)


Tarts magadnál azért valamennyi aprót is. Újságoshoz, parkolóórához úgyis kell. :)

2011. jan. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Nahát! Ezért marhaság, hogy erőltetik a bankkártyás fizetést!

"A fagyi visszanyal!"

2011. jan. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Hát..pedig tetszik, nem tetszik, a kártyás fizetés a jövő.

Egyébként annak gyorsasága két dologtól függ:


- A terminál kapcsolattól. Egy két helyen lehúzzák a kártyát, pin-kód, enter, és abban a pillanatban nyomtatja a blokkot. Néhány helyen viszont ez kb. 2 perces várakozás. A hellyel van a gond, nem a kártyával.


- Ne fizessen kártyával, aki nem látja a terminálon lévő gombokat, és harmadjára, percenként 1 billentyű leütéssel üti a PIN kódot. De ha előre tudja, hogy nem fogja látni, ne akkor kezdje keresgélni a szemüveget. Valamint az se fizessen kártyával ,akit flusztrál a fejlődés és a terminálon lévő 10-12 billentyűzet.

2011. jan. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én még nem jártam így, pedig elég gyakran vásárolok egy pici reálban. De akkor ezentúl jobban figyelek majd arra, h legyen nálam kp.

Egyébként a bankkártyás fizetés szerintem kifejezetten hasznos dolog. Már csak akkor is, ha azt nézzük, hogy a kp-t elhagyhatod, ellophatják, ha pedig a bankkártyádat hagyod el, kétségtelenül utánajárással jár, viszont a pénzedet nem veszíted el. A többi gondolatomat erről a témáról a 10.00-ás válaszoló tökéletesen kifejtette.

Viszont egy sztorit leírok, ami így visszagondolva vicces, az adott pillanatban viszont majd' felrobbantam.

Teszkó, tömött sorok a pénztárnál. Bácsika szemei kikerekednek, nincs nála annyi kp., amennyit fizetni kéne. Sebaj, ő tudja a megoldást! Majd jól elmegy az automatához pénzt kivenni, és akkor tud majd fizetni. Lényegében 10 percig feltartotta azzal a sort, h nem volt hajlandó kártyával fizetni a pénztárnál, hanem inkább elsétált kivenni. Na, az ilyeneknek teljesen fölösleges eszköz....

2011. jan. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!