Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Torvenybe utkozo az, ha...

Torvenybe utkozo az, ha bankkartyas fizetes eseten meghataroznak egy minimum osszeget?

Figyelt kérdés
Egy Real Pont uzletben vasaroltam kartyaval. Egy negyszaz akarhany forintos kekszet vettem. Mikor fizettem, kozolte az elado, hogy csak 500 Ft feletti vasarlas eseten tudok bankkartyaval fizetni. Kezpenz sajnos nem volt nalam, automata sincs a kozelben. Ez az egesz igy mennyire torvenyserto? Csak mert mint vasarlonak elegge felment a pumpam!
2011. jan. 25. 06:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Hát..pedig tetszik, nem tetszik, a kártyás fizetés a jövő."


Majd menj ki a piacra a kártyáddal, és húzogasd a Mari néni füle mögött, ha egy csomag retket akarsz. Vagy vegyél vele napilapot az újságárúsnál.

Nem vagyok ellene, de teljesen nem lehet átállni a kártyás fizetésre. Az átállást, -ha megfigyeled- a bankok szorgalmazzák, mivel minden kártyaművelet nekik hoz hasznot!

2011. jan. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A piacon nem használhatom....de a vásárlásaim nagyjából 0.01%-a piac..de tényleg. Nem voltam piacon évek óta.

Újságárusnál? Simán...A nagyobb láncoknál van terminál.

Ez van...

2011. jan. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Te csak egy vagy a sok közül, és valószínű városi. Rajtad kívül él még néhány ember akinek nem kell a kártya.
2011. jan. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Természetesen NEM fog eltűnni a készpénz, nem is azt mondom. Pont a kistelepülések, az idősek, és a fejlődéstől/újtól tartók miatt. Ezzel nincs semmi gond. Én csak azt mondom, hogy ahol lehetőség van rá, ott egyre elterjedtebb lesz. Engem nem erőltetett senki, hogy kártyával fizessek, de ahol tudom, megteszem. Nyilván nem a 200 ft-os reggelim fizetem azzal, de néhány ezer forintot már miért ne?


Persze, idegesít, amikor lehet kártyával fizetni egy helyen, de rosszul működik. De ahol gyors, ott kényelmes.

2011. jan. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Szerintem fölösleges azon vitatkozni, hogy mennyire képviseli a kártya a jövő fizetési eszközét, illetve hogy hol érdemes/lehet így fizetni stb. Kártyával akartam fizetni egy helyen, ahol ki volt írva, hogy lehet kártyával fizetni, arról viszont egy percig sem esett szó, hogy milyen összeghatár felett tudok csak ilyen módon leróni a tartozásom. Számomra már ez is felháborító, mert egy Reál Pont azért nem tartozik a szegény üzletek közé, aki ne tudna jutalékot fizetni (főleg az elég keményen feltornázott áraik mellett), ráadásul úgy gondolom, hogy ha valaki vállalja, hogy biztosítja ezt a fizetési módot, akkor biztosítsa! A kórházban sem mondják, hogy sajnálom, magának csak egy enyhe agyrázkódása van. Mivel belső vérzése nincs, ezért csak saját költségén tudom ellátni, a TB nem támogatja az ilyen egyszerű dolgokat... Már ez az ötszáz forint is bosszantó volt számomra, főleg, hogy egyáltalán nem volt kiírva semmi, no de ha (mint az fentebb írta valaki) egy étteremben így elém áll a pincér, hogy még valamit rendeljek, mert 2000 Ft kevés, na szóval ott biztos, hogy óriási cirkuszt csinálok. Simán mondtam volna, hogy nincs nálam kézpénz és nem vagyok hajlandó külön azért kimenni sehova, csak hogy (pénzfelvételért) fizessek azért, hogy fizethessek!
2011. febr. 2. 00:54
 16/18 BlackSword ***** válasza:

Jó, akkor bosszankodjál kérdező... A te bajod...

De most őszintén: Neked tényleg ez a legnagyobb problémád??? Tudlak irigyelni...

2011. febr. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ez a legnagyobb bajom, de elhiheted, hogy elég szar dolog, mikor rohansz/-nál haza éjszakásból és nincs nálad csak pár fillér meg a kártyád és szeretnél reggelit venni (vagy tök mindegy mit, de ott és akkor lenne rá szükséged) és akkor ilyenek b*ziságokkal sokkolnak.
2011. febr. 2. 13:57
 18/18 BlackSword ***** válasza:

Persze kellemetlen... Meg az is, amikor az orrod előtt megy el a busz/vonat/stb... De attól még túl kell rajta lépni... Nem lehet mindent törvénnyel/jogszabállyal/kormány- ,minisztériumi- ,miniszteri ,államtitkári rendelettel szabályozni...

Egyszer meglepő, legközelebb meg már tudni fogod... Miért kell ilyen apróságokon fennakadni... Szerintem tedd túl magad rajta...

2011. febr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!