Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan igazolhatom a Légpuskám?

Hogyan igazolhatom a Légpuskám?

Figyelt kérdés
A légpuskám 5,5mm-es német gyártmányú, szimplarugós, távcsöves , nem fegyverboltban vettem és ezért nincs is róla papírom, de biztosra tudom h 7,5 Joule alatti. Ha utcán fegyvertokban szállítanám és 1 rendőr megállítana mivel tudnám igazolni hogy valóban nem engedélyköteles a fegyverem (szerenék vele , lőtérre menni és precízre belövetni:S).
2011. jan. 31. 00:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak vele szarakodni.
2011. jan. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 doboszoli ***** válasza:

Nem kell igazolnod, nekik kell adott esetben bizonyítani, hogy túllépi a 7,5 J-t.

Ám, ha tényleg túllépi, nagy szarban leszel.

Ha nem boltban vásárolt, érdemes néhányat lőni vele a megfelelő helyen (pl. lőtéren általában van) chrony-ra, ami egy lövedék sebességmérő kapu, a sebességből, éa a lövedék tömegéből kiszámítják a csőtorkolati energiát.

Megkérdezhetem a márkáját? Talán meg tudom mondani kell-e méretni.

2011. jan. 31. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lider 45
2011. febr. 1. 09:41
 4/11 A kérdező kommentje:
jah és azt elfelejtettem hogy felsőkaros
2011. febr. 1. 09:45
 5/11 A kérdező kommentje:

[link]

ezt találtam róla de ez az alsókaros verzió és 20 J-os (valószínű sport-vadász célokra van ez a típus)

2011. febr. 1. 09:48
 6/11 anonim ***** válasza:
légpuskára nem kell engedély
2011. febr. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 doboszoli ***** válasza:
Piaci beszerzés, vagy ott vetted ahol a honlapon van?
2011. febr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Barátomtól tudom, hogy nem kell rá engedély, ő nem rég vette teljesen legálisan (azt pontosan nem tudom, hogy hol). Komolyabb fegyverekhez sem túl nehéz az engedélyszerzés, bizonyos esetekben elég egy hagyományőrző egyesület, civil szervezet tagjának (pl. nemzetőrség) lenni, vagy 10 fővel lőegyletet alapítani.
2011. febr. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 doboszoli ***** válasza:

"komolyabb fegyverekhez sem túl nehéz az engedélyszerzés"

Aha, Amerikában. (ill. egyes államaiban)

Magyarországon önvédelmi fegyverhez földi halandó nem jut.

Lövészklub, vadászat is olyan macerával jár, hogy ihaj.

Ezt benézted, kedves utolsó hozzászóló.

2011. febr. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

De lehet hozzájutni.

Ha bemész a rendőrségre és tudod igazolni hogy önvédelmi célokra kell neked (pl. ha bíró vagy , vagy rendőr)

akkor kaphatsz engedélyt fegyvertartásra, (DE otthon CSAKIS páncélszéfben szabad tartani!)

2011. júl. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!