Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Igazolhatom az utazási kedvezm...

Igazolhatom az utazási kedvezményemet ezzel?

Figyelt kérdés

Emelt családi pótlékot kapok, amihez ugye jár a 90%os utazási.

A kártyámat még nem állították ki mert a MÁK-ban elromlott a nyomtató vagy mi, na a lényeg, hogy késik, de a határozatot megküldték róla, melyben egyértelműen benne van, hogy jogosult vagyok rá.

A kérdésem az lenne, hogy jövőhéten igénybe kéne vennem a BKV-t. Ha viszem magamammal a határozatot a személyimmel együtt akkor nem kell jegyet vennem?


2011. febr. 10. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Én míg nem kaptam meg, avval jártam, s ha az elenör nem akart elengedni vele, montam h hivja a fönökét, s egyböl mehettem tovaább:P
2011. febr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

:D

Huuu köszi! Na majd holnap bevetem a MÁV-nál is. És nem akart beléd kötni, hogy ez nem megfelelő neki a kártya kell?

2011. febr. 10. 21:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem utazhatsz vele. Tehát ne lepődj meg ha nem fogadja el a kalauz.
2011. febr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké, tudom hogy hivatalosan nem utazhatzok vele, természetesen lesz nálam diák is. Bár ezen a vonalon a kalauzok...jó pénzért bármit :S Főleg hogy többségük ismer. Igazából a BKV a kérdés, mert 2 megállóért nem szeretnék jegyet venni.
2011. febr. 10. 21:15
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem mert pl: mikor ellopták az irataimat és még nem volt kész a jogsim, addig vezethettem a papírral. Vagy legalábbis ezt mondta az ügyintéző csaj, rendőr ezt nem erősítette meg. :s
2011. febr. 10. 21:21
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
A határozatban egyértelműen benne van, hogy mely időponttól vagy jogosult az utazási kedvezményre. Vidd magaddal a határozatot, az nem a te hibád, hogy nem küldték meg a kártyát. Ne hagyd magad megfélemlíteni.
2011. febr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez nem megfélemlítás kérdése.

Csak a MÁK igazolvánnyal jogosult a kedvezmény igénybevételére, semmi mással.

Azt a papírt amit adnak bárki bármikor nyomtat neked. Nem véletlenül cserélik le a régi MÁK kártyákat is.


Amúgy az okmányirodás jogsipapírral sem vezethettél volna az ügyintéző hülyeéget mondott. Csak jogsival vezethetsz amit az okmányiroda ad az nem jogsi.

2011. febr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
oke hogy bárki nyomtat de pecsétet is hamisítók ra?Na mind1,majd kiderül. Mert pl szegeden amikor felvettek az egyetemre,a helyi járaton ingyen utaztam a felvételt igazoló papírral addig amíg a sulitol nem kaptam meg a bérletem. Azert köszönöm hogy segítettetek.
2011. febr. 10. 22:51
 9/10 A kérdező kommentje:
tudom hogy az nem jogsi ami papírt ad. annyit mondott hogy a jegyzőkönyvvel amiben benne hogy ellopták a jogsim+a papír amely igazolja hogy folyamatban van az uj,vezethetek.
2011. febr. 10. 22:54
 10/10 anonim ***** válasza:

21:54-as!


Már miért ne lehetne vezetni a jegyzőkönyvvel + papírral? Akinek ellopták az iratait, az várjon 1 hetet, hogy újra vezethessen?

2011. febr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!