Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha Vaterán egy 16 év alatti...

Ha Vaterán egy 16 év alatti gyerek üzletszerűen kereskedik az törvényes?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 10:57
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Amíg valaki használt dolgokat ad el OK, de üzletszerű kereskedés után adót kell fizetni, sőt gondolom minimum vállalkozói engedély kell. Lehet egy kiskorúnak vállalkozói engedélye, fizet vajon adót?
2011. febr. 2. 14:15
 12/20 iDev ***** válasza:
65%
Ja, hogy nem csinált semmit, csak egy pitiáner irigy duzzogó vagy?
2011. febr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Bocs, de milyen üzletszerű tevékenységet folytat? Ki ez a felhasználó?
2011. febr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Ez nem fórum. A kérdésre kéne válaszolni. Egyébként ha valaki meg akar éli az nem baj, csak egy speciális szakterület másolt és jogvédett dolgait árulja, amivel más embereknek nagy kárt okoz. Ettől függetlenül nem értem ezt a magatarást, ami a hozzászólók részéről érkezik.
2011. febr. 2. 17:41
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nem fórum. A kérdésre kéne válaszolni."


És nem is a tudakozó. Nézz utána a vatera szabályzatában.

2011. febr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
.
2011. febr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 iDev ***** válasza:
Ha jogvédett, akkor miért nem ezt kifogásolod? Eddig még csak azzal volt a bajod, hogy nem adózik, meg ilyen hülyeségek. De írd már le, hogy mivel kereskedik, mert ilyen körülírásokból senki nem fogja tudni, hogy sért-e törvényt az illető.
2011. febr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Ez nem fórum, itt arra a kérdésre válaszoljon aki tud, amit feltettem, mert még nem kaptam becsületes választ. Köszönöm.
2011. febr. 3. 08:17
 19/20 iDev ***** válasza:

A kérdésed pontatlan, nem lehet rá egyértelműen válaszolni. Ha pl. képeket fest valaki, és azt adja el, az (ha jól tudom) nem tilos.


De ha mondjuk töltényhüvelyeket árul, az büntethető, mivel alapesetben ezeknek a tulajdonlása is törvénybe ütközik.


Ha tényleg valami veszélyes, káros dolgot csinál, akkor szerintem sokan vannak/vagyunk, akik segítenek ezt megállítani. Viszont a beírásodból eddig csak a kicsinyes irigység és rosszindulat süt, ilyen g.ciskedéshez pedig semmi esetre sem adnék segítséget.


Remélem érted.

2011. febr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Miket árul ez a szerencsétlen gyerek?

A te alkotásaidat lopja?

DVD-t?


Honnan tudod, hogy nem kapta, vette, nyerte...? Bontatlan, de már megvolt neki és eladja a többletet, vagy valaki megkérte, hogy adja el, mert csak egy fiókon akarják kifizetni a vaterás díjakat (én is így vagyok vele, csak öcsém fiókján adunk el családon belül, de ha vásárolok, tőle függetlenül teszem a saját fiókomon)? Én is eladnám, ha lenne valamiből több ugyanolyanom.


Mi lenne, ha a magad dolgával törődnél? Biztos vagyok benne, hogy te is rendelkezel pár illegális dologgal, amiből nagy bajod lenne, ha alaposabban utánajárnának az illetékesek (például a szoftverrendőrség...).

2011. febr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!