Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a különbség a Kártérítés...

Mi a különbség a Kártérítés és kártalanítás? Kérhetek-e bármilyen kártérítést ebben az esetben. Részletek lent!

Figyelt kérdés
2 évvel ezelőtt egy csaj feljelentett azzal az indokkal, hogy feltörtem közösségi oldalait, e-mail címét stb. rendőrségi ügy lett belőle, többször behívtak rendőrségre, bele keverték a családomat, a párom családját! Mivel akkor még mind ketten a párommal iskolába jártunk oda is bementek, leellenőriztek minket, szüleink, testvéreink munkahelyein is stb. de természetesen sehol nem mondtak semmit csak, hogy rendőrök és bűncselekmény miatt nyomoznak. Bírósági ügyet csináltam belőle, mert semmit nem követtem el és tudtunk az elejétől fogva, hogy a lány gyerekes bosszúja ez, amiben a szülei is partnerek. A bírósági tárgyalás ősszel volt, ahol felmentettek! A lány a bíróságon nem tudott 2 mondatott elmondani normálisan, a rendőrségen pedig közel 3 oldalas fogalmazásos tanúvallomást tett! A bíróságon beismerte a lány, hogy zaklatott engem telefon. A felmentés jogerőssé vált januárban. Kérdéseim, hogy a jogerőssé vált ítélet mit jelent? Kártérítést kérhetek-e, szüleim, párom, párom szülei kérhetnek-e? Ha igen mennyit, és amik kérünk abból mennyit kapunk meg?
2011. febr. 3. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem nyugotan visszaperelhetitek hamis vádért, kártérítést követelve, hogy mennyit lehet azt nem tudom.
2011. febr. 4. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jogiforum.hu
2011. febr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nézzük: ha valaki meglop, vagy kicsal tőled pénzt, és visszakpod, az kártalanítás, mert megtérült a károd. A kártérítés az, ha valamilyen okból - mint amit leírtál - bármilyen kár ért, és azért ellenszolgáltatást kérsz.

A másik: régen úgy volt, szerintem nem változott, hogy ha valakit hamisan vádoltak, bűncselekényt követtek el, és 0-3 évig erjedő büntetést kaphatott érte. Ha eljárás indult, akkor 1-5 évig, ha el is ítélték, ami itt ugye nem történt meg, akkor 2-8 a büntetési tétel. A rendőrségen tehetsz feljelentést hamis vád miatt, és már ott jelezheted, hogy kártérítési igényed van, amit aztán később, polgári peres eljárásban kaphatsz meg.

2011. febr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2011. márc. 1. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!