Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a különbség a kártérítés...

Mi a különbség a kártérítés és a kártalanítás között?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
2011. márc. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kártérítést akkor kap valaki ha kára származott.Pld megrongálódott a háza az autója stb. Kártalanítást akkor kap ha az állam pld kisajátítja a házát telkét és ezért fizetnek.
2011. márc. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy magyarázták, hogy a kártérítés a jogtalanul okozott kár megtérítése, a kártalanítás pedgig a jogosan okozott kár megtérítése.

Jogosan okozott kár példák: szolgalmi jogból okozott kár (pl. a szomszéd kertjéből átlógó fa gyümölcsének szedésére köteles vagy beengedni, de ha közben letapossa a borsódat, akkor bizony köteles kártalanítani), hatósági, vagyonmegóvási, közrendvédelmi okokból okozott kár (pl. üldözéshez elkért jármű, vagy tűzoltás közben a létrának csinálnak helyet, levágnak ágakat, és ha az a kocsidra esik) azaz olyan káresemények, melyet nem szándékosan és nem gondatlanságból okoznak, hanem egyértelműen és teljeskörűen jogszerű események között okoz a károkozó.

2011. márc. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont.
2011. márc. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha megrongálom az autódat és kifizetem az okozott kárt: kártérítés. Ha veszek Neked egy autót helyette: kártalanítás. Ez történik pl. akkor, ha valakinek lebontják a házát városépítészeti okokból és új lakásba költöztetik. Ott sem az történik, hogy "nesze itt a lé, vegyél magadnak másikat", hanem az, hogy "itt a kégli", s ha az számodra elfogadható, a kártalanítás megtörtént.
2011. márc. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
"Ha veszek Neked egy autót helyette: kártalanítás." <- nem-nem. Ez is kártérítés. A különbség nem itt van, hanem -ahogyan írták már- ott, hogy jogtalanul okozott kár esetén kártérítés, jogosan okozott kár esetén kártalanítás jár. Kis butus vagy.
2011. márc. 31. 16:12
 7/8 anonim ***** válasza:
kedves kérdező...ha tudod minek kérdezed? ha nem tudtad akkor meg ne oltsd már le a másikat miután neked is más segítsége kellett hogy megértsd,mert annyit nem bírsz beírni google be hogy "kártalanítás kártérítés".(én ennyit írtam be és helyből 10 oldalt kiadott ami konkrétan a kettő közti különbséget írja le) akkor meg nehogy már te okosíts :)
2011. ápr. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jajj te kis butus.
2011. ápr. 1. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!