Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom behajtani a...

Hogyan tudom behajtani a gyerektartást?

Figyelt kérdés

Mit tudok tenni? Hova forduljak?

10. hónapos a kisfiam és a gyermek apja nem törödik a gyerekével nem ö neveli gyerektartást sem fizet, viszont nincs is semmije, vagyona sem pénze és munkahelye sincs!

Még a gyermek születése elöt csináltunk 1apasági nyilatkoazatot amiben elismeri ö az apa, valamint a nevére is vette a kisfiát.

Budapesten lakok, X. kerületben.

Tehát hova tudok fordulni? MIk a következő lépeések? Hogyan kezdjem?

Köszönöm a válaszokat elöre is!


2011. febr. 5. 17:01
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
66%
Bírósághoz. Az apától az összeget visszamenőleg is kérhetik, az összeg értékében végrehajtás is történhet... Utána a munkanélküli segélyéből is vonhatják a gyerektartást, de abból ne számíts sokra. (2000-3000Ft)
2011. febr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
66%
bíróságtól kéne kérni a gyerektartás megállapítását, utána, ha nem fizet fel lehet jelenteni és kérni az állam általi megelőlegezést
2011. febr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Első lépésként beadsz a bíróságra egy kérelmet gyermekelhelyezésre -akkor is kell, ha az apát nem érdekli a gyerek! - és gyermektartásdíj fizetésére.

A bíróság megítél majd valamennyit-akkor is, ha az apának nincs munkája. A gyermektartásdíj a beadástól visszamenőleg 6 hónapra igényelhető -el ne felejtsd beírni a kérvénybe, hogy visszamenőleg is kéred! rögtön be is adhatod a végrehajtási kérelmet, amint megvan az ítélet és az első részletet nem fizeti meg az apuka. Akkor is meg kell ezt tenni, ha tudod, hogy nincs semmi a nevén. A végrehajtó vagy behajtja a tartozást, vagy ha nem, küld egy nemleges foglalási jegyzőkönyvet. Azzal és a gyerek papírjaival a te jövedelemigazolásoddal lehet bemenni majd a gyámhivatalhoz -6hónapi nem fizetés után- és ha megfelelsz a feltételeknek, akkor 3 évre megkaphatod az állam által megelőlegezett gyermektartásdíjat.

2011. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Már bocs, de minek kell apasági nyilatkozat egy gyerek megszületése előtt? Miféle család vagytok ti, nekem van három gyerekem és boldog házasságban élek. Vagy csak jött az a kis szegény gyerek, és senki nem akarta? Meg minek gyereket szülni a teljes bizonytalanságba? Sajnálom a picit. Sok születik így a semmibe.
2011. febr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

19:03-as hozzászólónak: baromi jó volt a válaszod a kérdésre!

Mi a fenének ütöd kéretlenül az orrod más dolgába, ha nem tudsz érdemben a kérdésre válaszolni, akkor meg ne a te húdejó dolgoddal dicsekedjél. Ez kevélyég, és bunkó dolog.


A Kérdésre írt válaszok jók, egyet értek velük, és annyit fűznék hozzá, hogy a munkanélküli segélyből is levonhatnak valóban, de az önkormányzati 28.500-as segélyből nem lehet letiltatni.

Viszont a bíróságot nem érdekli, hogy van-e jövedelme az apának, mert ha már megcsinálni volt esze, akkor köteles tartani, nemcsak 18 éves koráig, hanem akkor is, ha pl egyetemre megy, míg iskolás, 24 éves koráig is.

mivel olyan nincs, hogy egy felnőtt semmiből sem él, ezért ha nem fizet, le is csukhatják!

Ez komoly, egyszer egy munkatársam mondta, hogy a barátja nem fizetett 9 hónapig, és több hónapra lecsukták.

Amúgy a gyerektartás megállapítását kérheted úgy is, hogy %-ban

10, 15, 20, vagy akár 25%-ot is lehetkérni gyerekenként. Már a mindenkori jövedelméből, de ezek mellé, munkanélküliség, vagy fekete munka esetére ki lehet kötni, pont azért, mert lehet hogy al etiltás miatt direkt titkolja a keresetét, vagy egy részét, lehet havi minimális fix összeget is kérni.


Magam, más végrahajtások letilthatatlansága miatt kértem az 50% letiltást, legalább a gyerekeim kapják, ne más.de ki van kötve, hogy legalább havi 24.000-et fizetek 2 gyerek után.

Nyáron volt melóm, szezonális, jó munka volt, de most pl a 28.000-ből 24 oda megy.

persze a nyári nagy összeg miatt rugalmasságban megállapodtunk egymás közt az exel (ja, ő pasizott be, és lépett le). De ha nem akar fizetni, simán a végrehajtót rá lehet küldeni, és mondom, szoc segélyből, ha nem is lehet letiltani, a börtönbe zárhatóüság miatt abból is fog fizetni.


Családunk segített egy cigánylányon, aki anyu tanítványa volt, őneki 4 gyerekkel kellettmenekülni, mert az dologtalan alkesz férje minden nap verte. Felfüggesztettet is kapott érte, de nekik pl a bíróság csak 3-3.000 ítélt meg gyerekenként. azaz 12.000-et a 4 gyerekre. De ezt sem fizeti, csaka csaj nem jelenti fel, ha nem zaklatja. Mert sokáig kereste fenyegette, de így nyugta van. Simán le lehetne csukatni, mert vagy 5 éve nem fizetett semmit. De a csaj nem jelenti fel.

2011. febr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

19:03-nak üzenem hogy nem élek házasságban és a picit az ő nevére kellett iratni EGYÉBKÉNT KÉRTÉK úgyhogy nem tudom miért kell ilyeneket irogatni mikor semmit sem értesz??

Nem kérek a rosszindulatodból különben is megesik jó sok embernél hogy úgy születik egy gyerek hogy csak becsúszik te inkább annak örülj hogy boldog házasságban élsz és meg találtad a normális férfit!!!!

2011. febr. 5. 19:41
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem volt szándékomban senkit megbántani, de ezen esetek nagy része felelőtlenségből következik be. Hiba csúszik be aminek a gyerek issza meg a levét. Meg amúgy is sok nő van aki csak akar egy gyereket magának, azután meg el akarja magát meg a gyerekét tartatni. Vagy félrelép,elválik azután meg követeli a gyerektartást. Sok ilyet ismerek. Sajnos a kérdésed nem volt elég egyértelmű, én meg mindjárt rosszat feltételeztem, ezért elnézésedet kérem. Az "Átutazónak" viszont nem osztottam lapot.
2011. febr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

20:27!


Elmesélnék neked egy történetet. Nő és férfi megismerkedtek, szerelmesek lettek és összeházasodtak. A nő szűzen ment férjhez, szült 2 gyereket, nevelte őket szépen, vezette a háztartást, gondoskodott a családjáról, mellette dolgozott is. A férj csodálatos apa volt, körberajongta a feleségét, minta család voltak. Egy szép napon a férfi odaállt a nő elé, pár nappal a 30. házassági évfordulójuk előtt és közölte, hogy ő most elköltözik a szeretőjéhez. A nő megdöbbent, de mivel ő örökre tette a házassági esküt, kérte a férfit hogy gondolja át. A férfi közölte, hogy idestova 25 éve tart a kapcsolat, gyerek is van - a nővel közös idősebb gyermekkel egy idős- így nincs min gondolkodnia. A nő kikészült, beszedet némi gyógyszert, a gyomormosás után közölte, hogy nincs értelme az életének, hiszen majd' 30 évig hazugságban élt. Azóta alkoholista, nem tudta feldolgozni ami történt.


Na ennyit arról, hogy mi a biztos háttér....

2011. febr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyen is sok van. A különbség csak annyi az én esetemben, hogy mi mindketten jómódúak voltunk már a házasságunk idején is, és egy esetleges válás esetén nem lenne szükség anyagi vitára. De egyenlőre ez nem valószínű, pedig 20 éve vagyunk lassan már együtt és van két 10 éves fiunk. Egyikőnk sem az a kicsapongó típus és szerelmi és anyagi téren sincs gond. Bízom benne hogy ez így is marad, de ha nem egyből megírom majd.
2011. febr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem én nem ilyen vagyok hogy el akarom magamat tartani, eddig mindig kerestem a munkahelyet, legalább megpróbáltam dolgozni, aztán megismerkedtem a gyermek apjával és azután nem sokra rá jött a gyerek! Egyébént a drága apuka akarta a gyereket és hiába mondtam neki hogy mire szüljek?? Reméltem hogy megváltozik a gyerek születése de nem igy lett. Ő egy rossz ember sajnos de beleszerettem sok rosszat tett kapott még esélyt de nem változott meg igy mostmár nincs mire várnom.
2011. febr. 6. 08:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!