Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom behajtani a...

Hogyan tudom behajtani a gyerektartást?

Figyelt kérdés

Mit tudok tenni? Hova forduljak?

10. hónapos a kisfiam és a gyermek apja nem törödik a gyerekével nem ö neveli gyerektartást sem fizet, viszont nincs is semmije, vagyona sem pénze és munkahelye sincs!

Még a gyermek születése elöt csináltunk 1apasági nyilatkoazatot amiben elismeri ö az apa, valamint a nevére is vette a kisfiát.

Budapesten lakok, X. kerületben.

Tehát hova tudok fordulni? MIk a következő lépeések? Hogyan kezdjem?

Köszönöm a válaszokat elöre is!


2011. febr. 5. 17:01
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Írtam privit. :)

A kerületedet duplán láttam, itt a X. kerület illetékes bíróságának elérhetősége:

Pesti Központi Kerületi Bíróság

Cím: 1055 Budapest, Markó u. 25.

Postacím: 1887 Budapest, Pf. 28.

Telefon: 354-6000

A kezelőirodák ügyfélfogadási rendje: h-k-cs-p 8:30-11:00

szerda 8:00-15:00

Panasznapi ügyintézés: panaszbeadványokat ügyfélszolgálati időben a kezelőirodákon lehet beadni

2011. febr. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Valami jövedelmed csak volt. Munkanélküli járadék, GYES, családipótlék is jövedelemnek számít.
2011. febr. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm igen elolvastam rendben van akkor leirok innen mindent egyébként nem gond legalább az is tudja aki a XX. kerületben lakik, hátha neki is van ilyen gondja, bár jobb ha nincs és pont kapóra jön neki is!!


Gyest és Családit most kapok, bár még nincs 1. éve remélem az nem gond munkanélküli járadékban nem részesültem.

2011. febr. 7. 08:41
 24/25 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszönöm válaszoltam vissza is és ha tudsz választ is kérek még a kérdéseimre fgöleg arra hogy ha a gyermekemet nem kell elhelyezni mert ilyen gondja nincs, akkor is igy kell megirni a kérelmemet hogy GYERMEKELHELYEZÉSI ÉS GYERMEKTARTÁSI IRÁNTI KÉRELEM?
2011. febr. 7. 08:45
 25/25 anonim ***** válasza:
Hivatalosan el kell helyeztetni a gyereket, anélkül nem is fognak foglalkozni a tartásdíjjal. Ha apuka egy pillanatig se foglalkozott a kicsivel és a születése percétől veled él, hivatalosan akkor sincs elhelyezve nálad a baba, ha nincs róla jogerős bírósági ítélet.
2011. febr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!