Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom behajtani a...

Hogyan tudom behajtani a gyerektartást?

Figyelt kérdés

Mit tudok tenni? Hova forduljak?

10. hónapos a kisfiam és a gyermek apja nem törödik a gyerekével nem ö neveli gyerektartást sem fizet, viszont nincs is semmije, vagyona sem pénze és munkahelye sincs!

Még a gyermek születése elöt csináltunk 1apasági nyilatkoazatot amiben elismeri ö az apa, valamint a nevére is vette a kisfiát.

Budapesten lakok, X. kerületben.

Tehát hova tudok fordulni? MIk a következő lépeések? Hogyan kezdjem?

Köszönöm a válaszokat elöre is!


2011. febr. 5. 17:01
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Még az lenne a kérdésem hogy ügyvédet most kell fogadnom?

És ha igen mennyibe fog kerülni?

2011. febr. 6. 08:57
 12/25 A kérdező kommentje:

Még tudnátok abban is segiteni hogy pontosan melyik bírósághoz kell fordulnom? Mert megnéztem és több cim is van megadva vagy talán a végrehajtási bírósághoz kell fordulnom?

Több kerület is tartozik a Pesti Központi Kerületi Bírósághoz.

2011. febr. 6. 09:10
 13/25 anonim ***** válasza:

Nem kell ügyvéd, egyedül is intézheted, én is így csináltam. Írsz egy kérvényt -ha írsz privit még megírni is segítek- , csatolod mellé az egy éves részletes jövedelemigazolásodat, a családi pótlékról szóló hivatalos igazolást, a gyermek születési anyakönyvi kivonatát. A kérvényhez kell a te és az apa összes személyes adata. Tértivevényes levélben adod fel. Az illetékes az a bíróság, amely a gyermek állandó lakhelye szerint illetékes, tehát a XX. kerületi. Cím: Budapest XXI., Rákóczi Ferenc u. 78-82.

Postacím: 1751 Budapest, Pf. 96.

Panasznapi ügyintézés: szerda 8:30-15:30

A panasznapon be is lehet menni, segítenek megírni a kérvényt is. A per neked ingyenes, a vesztes fél fogja fizetni a perköltséget.

2011. febr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
"barátja nem fizetett 9 hónapig,és több hónapra lecsukták"irja egy válaszoló.Hát én ezt megkérdőjelezném,mert az én volt férjemmel két éve megy a gyerektartási procedurám,és szabadlábon hancurozik az új élettársával.Munkahelye nincs,vagyona nincs.A biróság kereken ötezer forintot állapitott meg a gyerekre,pontossan azért mert munkanélküli.De még ezt sem fizeti,már beadtam a végrehajtást ellene három hónapja.Természetesen,még sehol semmi az ügyben.Majd ez után fog következni a végrehajtó,aki persze jegeli az ügyet,még hosszú hónapokig.Igen,lehet fix összeget kérni,de kapni nem nagyon,hidd el.A minimumot fogják megállapitani,ugyanúgy mint nálam.Börtönbe meg nem viszik,ez csak a törvényben van, az életben nem.Az állam megfogja előlegezni,mire odáig eljutsz kb.másfél év,és neki meg felszámolják adó tartozásként.Ennyi.
2011. febr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Jesszusom ezek nem túl jó hirek!!:(
2011. febr. 6. 19:47
 16/25 A kérdező kommentje:

16:01-NEK IRNÁM HOGY SZIVESEN IRNÉK PRIVIT CSAK NINCS ODAIRVA HOGY PRIVÁT ÜZENET KÜLDÉSE MAX NEKEM TUDSZ IRNI.

KÖSZÖNÖM AZ EDDIGI VÁLASZOKAT!!

2011. febr. 6. 19:49
 17/25 A kérdező kommentje:
JA ÉN X.KERÜLETI VAGYOK ABBAN ESETLEG NEM TUDTOK SEGITENI HOGY ABBAN A KERÜLETBEN PONTOSAN HOL VAN A BÍRÓSÁG AHOVA TARTOZOM?
2011. febr. 6. 19:50
 18/25 anonim ***** válasza:

. 19:03-as, és 20:27-es név, nick nélküli felfújt hólyagnak:


" Az "Átutazónak" viszont nem osztottam lapot."

Minek képzeled te magad, hogy egy hozzászólós oldalon beszólj, hogy nem osztottál valakinek lapot! Nem otthon vagy! Te nem válaszoltál semmit a feltett kérdésre, csak beleokoskodtál, dicsekedtél, elég kioktatóan, hibáztatóan, megalázást keltve, nem is csoda, hogy elnézést kellett kérned, de még abban is felfújt módon írtál...

Én válaszoltam elég lényegesen, és eléd csak tükröt tartottam,mert mindenki érezhette amit keltesz emberekben. Ha zavar a tükör, fesd csak át... ;)



A kérdéshez visszatérve!


Ügyvéd teljesen felesleges, csak a pénzt vinné el potyára, főleg ha utána sem tudnád behajtani a te, és az ügyvéd pénzét. mint ahogy írták, ha nem tudod melyik az illetékes bíróság, menj be a legközelebbibe, panasznapon segítenek, megírni a beadványt is, és át is irányítanak, ha nem ők az illetékesek, vagy beveszik, és ők továbbítják.


Utolsó hozzászólónak:

Attól még lehet dutyi is a dologból, bár biztos nem pár hónap után megy a dolog. Gondolom onnan veszik komolyan, ha már szóltál a bíróságnak, nem onnan, hogy azt mondod, nem fizeti egy ideje. Tényleg botrány, hogy nem lehet velük megállapodni,a bíróság meg csak ennyit állapít meg, de én is írtam hasonló példát is. Ha meg tudod, hogy dolgozik feketén, és eltitkolja, és mégsem hajlandó fizetni, gyűjts bizonyítékot, akkor azt add be a bíróságra, és az Apeh-hez is. Ha tényleg olyan szerencsétlen, akkor meg miből él?

De ha lája, hogy elkezdtél lépni a dologban, lehet rájön, jobb, ha fizet.


A bíróság, (néha kiakasztóan undorító módon is), de legtöbbször jogosan az anya mellett áll, ill. a gyerek érdekeit nézi.


Dolgoztam olyan emberrel ,akik váltak, de még egy házban laktak. megállapodtak, hogy melyik helyiség kié, de a csaj bement a férfi részére, és minden értékes dolgát ellopta. Erre lecserélte a zárat, erre nagy szerencsével, sok könyörgéssel, és együttérzés kiharcolásával, "csak" felfüggesztet börtönt ítélt meg a csávónak, akit kirabolt a mocsok ribanc, aki eleve ő pasizott be a házasság alatt...


Szóval a bíróság még nagyon a nők felé húz.

Lépj, és a pasi majd reagál!

2011. febr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
Pont erről beszéltem, hogy mindig a férfi az aki megjárja. Nőként is elítélem az ilyet, ha nem jogos. Lehet hogy kissé nyers voltam átutazó, de csak mert a valóságot írtam le. Ha ez neked nem tetszik, utazz át valamelyik hívő oldalra, ott mindenki csöpög az Isten iránti szeretettől. Legtöbbnek még pénzt is ad. Legalábbis ezt olvastam. Végezetül még annyit, hogy azt írtad a férjed csajozott be. Van hogy ez is a nő hibája...
2011. febr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen azt még megérdeklödném hogy ha az elmúlt 1 évben nem volt jövedelmem akkor is kell ahoz csatolnom vagy akkor azt nem kell?

Mert tényleg nem volt, a szüliem segitettek nekem mielött a baba jött , ha csak az nem számít jövedelemnek hogy Gyest is kapok 10. hónapja!


Átutazónak pedig igaza van, bár öszintén szólva nem szeretném hogy ez vitába menjen át a válaszolók között.

2011. febr. 6. 21:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!