Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » (HELP) Jár fizetés a próbanapr...

(HELP) Jár fizetés a próbanapra? ->

Figyelt kérdés

Segítséget kérnék!

Visszahívtak egy munkahelyre (kávézóba) és az első "próbanapon" lehúztam 12 órát, majd közölték velem, hogy kéne jönnöm 2 vagy 3 nap múlva is és majd keresnek telefonon hogy egyeztessünk. Ezt követően nem hívtak többet ezért pár nappal később bementem hogy fizessék ki a napomat, de szó szerint elzavartak azzal, hogy próbanapra nem jár fizetés, azt kaptam érte, amit munka közben megittam. Mivel nem akartam ingyenélőnek tűnni, ezért két kávén kívül nem is ittam semmit. Elég sértőnek éreztem ezt az egészet, főleg azért, mivel naívan és lelkesen áltam neki az első napnak, arról nem is beszélve, hogy több éves tapasztalatom van felszolgálói ill. pultos munkakörbe.


Kérdés: Valóban van ilyen, hogy nem jár fizetés próbanapra? és ha ez hazugság volt, akkor milyen jogi lépéseket tehetek azért, hogy elégtételt vegyek ezért a megalázásért?


A válaszokat előre is köszönöm!

24 L


2011. febr. 10. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de így fogják a madarakat...Még szerencséd van, mert van ahol "próbahetet" vagy "próbahónapot" tartanak. Esélytelen, hogy kifizessék. Tényleg sajnálom. Máskor a pénzt előre beszéld meg.
2011. febr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Eszerint jól sejtettem, hogy kamu duma volt. Úgy vagyok a fizetéssel, hogy "több is veszett mohácsnál", szóval már annak is örülnék, hogy némi kellemetlenséget okozzak nekik ezért szigorúan jogi úton. Van erre valami lehetőség? Bejelentés vagy ilyesmi?
2011. febr. 10. 16:57
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem egy napig feketén foglalkoztattak, soha nem tudod bizonyítani, hogy ott voltál, az alkalmazottak egy emberként állítják majd, hogy sose láttak.
2011. febr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jár.
2011. febr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj be egy nagyobb társasággal, rendelj mindenkinek aztán szépen kisétáltok és levan tudva az aznapi béred. Ha valamit reklamálnak mondd meg, hogy ez csak próbafogyasztás volt, és ha megfelelt volna a minőség máskor is visszajönnél dehát így sajnos nem. És mint köztudott a próbafogyasztásért nem jár fizetés sem. :D
2011. febr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sétálj be a munkaügyi központba, és meséld el, mi történt veled. Amúgy én sem kaptam pénzt sem a próbanapomért, sem a 4 betanuló éjszakáért, de mi ebben előre megegyeztünk a főnökömmel. És senki nem kap nálunk pénzt sem a próbanapért ,sem a betanuló napokért. Hivatalosan kéne adni pénzt a próbanapért, de gyakorlatilag szerintem sehol nem adnak. Nekem szerencsém volt, mert felvettek, és azóta óramű pontossággal fizetnek.
2011. febr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát ezt meglépem esküszöm:) köszönöm szépen a válaszokat!
2011. febr. 10. 18:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Ütném agyon azt a h-lyét aki elhintette a köztudatban ezt a próbanapos b.romságot.

Ilyen nincs a munka törvénykönyvében. Azért van a próbaidő, hogy az alatt bármelyik fél indoklás nélkül azonnal felmondhasson.

Próbanapon vagy ami egy sima illegális foglalkoztatás és a kérdező példájából kiindulva pultos vagy. A raktárban le akarsz venni egy üveg italt a felső polcról. A polc megbillen és rád esik valami. 3 hét táppénz...

...lenne ha be lennél jelentve.

Próbanapnál csak együttérző mosoly és rohangálás a hatóságokhoz.

2011. febr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is voltam pár napig, egy plázában, de elkértek mindenféle iratot, töltöttünk ki olyan munkaszerződés félét, és minden este kifizettek.

máskor ne ess ebbe a hibába 8nekem is volt egy fél napos), ha nem kérnek iratokat, az már gyanús, hiszen még előző nap le kell jelenteniük, hogy másnaptól dolgozhass. tehát kérdezd meg, hogy mennyit fizetnek a próbanapért, azt mikor, és add oda az adókártyád, hogy be tudjanak jelenteni.

2011. febr. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell, hogy fizessenek. Ha nem, tényleg menj be a munkaügyibe. A próba napon is kell ám fizetni, maximum annyi, hogy kevesebbet. Tehát ha mondjuk napi 5000-et kapnál, akkor egy próbanapra 3000-et kapsz. Én a helyedbe olyan balhét csapnék, hogy kamatostul fizetnének ki utána. Ott voltál 12 órát, ráadásul a vendéglátás kemény meló, nyilván estére kilógott a beled. Ne hagyd, hogy átb*sszanak. Rendezz jelenetet, csinálj balhét. Ha kell, menj be, és a vendégek előtt kezd el ordítani a főnökkel, hogy nem fizetett ki. Esetleg még olyanokat is mondhatsz, hogy ez-meg az van a kávéba, sütibe stb. Így nagyon megalázod a vendégei előtt.

Látom, hogy régen írtad ki ezt a kérdést, azóta volt valami?

2011. márc. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!