Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha társasjátékot nyomtattatok...

Ha társasjátékot nyomtattatok feljelenthetnek?

Figyelt kérdés

Letöltöttem az internetről egy társasjátékot, de nem jó a nyomtatóm, ezért arra gondoltam, hogy elviszem egy nyomtatással foglalkozó üzletbe pendrvie-on, hogy nyomtassák ki.

Lehet ennek valamiféle jogi következménye? (Gondolok itt arra, hogy az üzlet feljelent, mert másoltam egy társasjátékot.)


Válaszokat előre is köszönöm!


2011. febr. 12. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Így nem valószínű, hogy bárki is foglalkozna ezzel. Ha nyomtattatnál mondjuk húszezer darabot belőle akkor már inkább.
2011. febr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 BlackSword ***** válasza:
100%
Nem hinném... Elvileg sok mindent nem lehet nyomtattatni, másolni, mint pl. teljes művet, kottát... És mégis csinálják...
2011. febr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Aha, rendben. Megnyugodtam! Köszi a válaszokat!

Azért, ha valakinek van még véleménye írja! :)

2011. febr. 12. 16:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom az üzletek jogdíj címén fizetnek bizonyos összegeket a fénymásolók és nyomtatók után, mert sokan könyveket meg hasonló jogilag védett tartalmakat másoltatnak le.

Szóval ha éppen 100 db-ot másoltatsz le annak sem lehet következménye, mert te kifizeted a másolás díját, az üzlet meg a jogdíjakat. (persze, ha azért másolod, hogy eladd, az már más tészta)

A játék eredetéhez meg senkinek semmi köze, mondhatod azt is, hogy beszkennelted otthon.

2011. febr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem pont így van.

A művek a szerző halála után 70 évig jogvédettek.

A kotta maga jogvédett, de ha saját kezüleg lekottázol (akár kottázó programmal) egy művet, ami már nem jogvédett, és az ingyen közzé teszed vagy másolod, az nem gáz.

Ha könyvet másolsz akár csak egy példányban, ami még jogvédett, akkor megütheted a bokádat, ha elkapnak, erre azonban kicsi az esély. Inkább fénymásolószalonokat kapnak el, akik pl. főiskolai jegyzeteket másolnak és árusítanak, ezzel kárt okoznak a kiadóknak. Az üzletnek kisebb dolga is nagyobb annál, hogy feljelentsen.

A társasjátékot szerintem nyugodtan kinyomtathatod.

Esetleg elárulod, milyen játék és honnan van? Engem is érdekelne. (És az nem tilos, hogy ajánld másnak neten.) Kösz

2011. febr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Cluedo a társasjáték neve, és az egyik torrent oldalról van.

2011. febr. 15. 16:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
nos en pl a tajkartyam beszkennelt verziojat nyomtattam ki, majd lefoliaztattam, es igy ugy nezett ki, mint az eredeti. Ugyanis elhagytam es nem volt penzem 2500Ft-ot fizetni az ujert. Mindenhol tudtam hasznalni, es a nyomtatost sem erdekli mit es minek csinalok. Es mindossz 100 Ft volt :) Ezt ugy hivjak, lelemenyes :)
2011. febr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Feljelenthetnek ,de ugyan ki ?
2011. febr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!