Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 18 év alatti életet nem...

18 év alatti életet nem veszélyeztető betörésért mi a büntetés?

Figyelt kérdés

2millió-50millió forint értékű lopásra gondolok ,aszthiszem különösen nagy érték de ebben nem vagyok biztos. Mik a kilátások ? Priusz mentes előélet.

Köszke (a pénz nem lett meg tehát nem lett viszaszolgáltatva az eltulajdonitot tárgyak)

A kérdés elméleti semmi közze hozzám vagy ilyesmi :)

16,5/L


2011. febr. 13. 12:52
 1/8 anonim válasza:
63%
Köszönjük, hogy az autómata bejelentő szolgáltatást használta. A Rendőrség hamarosan ott lesz az IP cím alapján. Kérjük addig ne távozzon!
2011. febr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
53%
előzővel egyet értek, kösz, hogy ilyen szépen bevallottad. a rendőrség már úton van. további szép napot a sitten.
2011. febr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ti hülyék vagytok :D 16,5 évesen nem raboltam 50 milliot :D Ez csak egy elméleti kérdés volt , gondoltam valaki ért a magyar joghoz de ugy látszik baromság volt ezen a szar oldalon feltenem a kérdésem ilyen hülyék közt :)
2011. febr. 13. 13:49
 4/8 A kérdező kommentje:
Vagy az új ptk-t nemtudja vki honnan tudnám megkeresni/letölteni pdf-ben ? Csak érdekel a dolog és nemtalálom sehol sem. Pedig eldöntene egy vitát szoval jó lenne ha meglenne :S
2011. febr. 13. 14:22
 5/8 anonim ***** válasza:

a kilátás:sok év a fiatalkorúak börtönében.fiatalkorúaknál nem szokták enyhítő körülményként kezelni a büntetlen előéletet mert 14év alatt alapból nem büntethető a tag és nehogymár megdícsérjünk valakit mert 2,5évig kibírta bűnözés nélkül.

+polgári peres úton beperelik az elkövetőt,nyilván nem tudják behajtani a milliókat de törleszteni kell míg le nem szállnak az emberről

2011. febr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"valakit mert 2,5évig kibírta bűnözés nélkül"

Jó de értsétek már meg hogy nem rólam van szó :D

Okés , köszi a korekt normális választ.

2011. febr. 13. 17:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez azért rengeteg sok tényezőtől függ, nem is lehet itt pontos választ adni rá...

De pl sima lopás esetén, mivel ez jelentős értékre elkövetettnek minősül, a Btk. szerinti büntetés 1-től 5 évig terjedő szabadságvesztés. De ha már dolog elleni erőszak is van a buliban, akkor 2-8 év.


Ha rablásról van szó (ami nem jelenti azt, hogy életet kell veszélyeztetni, elég a személy elleni erőszak), ott jelentős értéknél 5-10 év, ha fegyveresen akkor 15 évig. Rablás esetén már az előkészület is büntetendő.


Persze igen sokmindentől függ,hogy egy bíró végül mennyit sóz a delikvens nyakába. Általában szerintem kevesebbet mint amennyit megérdemelnének.


Szerintem a te esetedben (mármint az elméleti esetedben :) ) a maximum 5 év lenne, de ehhez már komoly zűr kellene, szóval egyértelműen kevesebb.

2011. febr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aha értem , köszke :) Bár sztem is kevés mert ha belegondoltok valaki teszem azt kirabol egy bankot fegyveresen lop mitomén 2 milliot (hiradoban hallom kb enyit szoktak rabolni) aztán mivel fegyveres rablás volt kap érte vagy 10 évet legalább , ha valakit meg le is lő akkor életfogytig is kaphat. Ha meg egy politikus elsikaszt pár száz milliot akkor azért csak pár évet kap (ha kap) :) Szoval nem fer(i) :)
2011. febr. 14. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!