Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van joga itt lakni nálunk?

Van joga itt lakni nálunk?

Figyelt kérdés

Elég kacifántos a történet, de megpróbálom érthetően leírni.

12 éves voltam amikor 10 évve lezelőtt az apám elhagyott minket egy másik nőért. Nagykorúságomig köteles lett volna fizetni a gyerektartást, amit ő egyáltalán nem tett meg. Most viszont visszaköltözött hozzánk, mondván, hogy a fél ház a nevén van. A kérdésem az lenne, hogy vajon, tényleg joga van még itt lakni? Azt tudom, hogy a gyerektartást visszamenőleg is lehet tőle követelni.

Ez nem úgy működik, hogy kiszabják neki a tartozást, és pl. automatikusan elveszik tőle a ház részt, ha nem hajlandó fizetni? Mert kb. annyit kellene visszamenőleg fizetnie, amennyit a ház fele ér.

Tudom, hogy ez így nagyon kevés infó, de lehet nyugodtan kérdezni, ha valami nem világos.

Köszönet, a normális válaszokért.


2011. febr. 16. 10:08
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocs, egy kicsit zavaros lett. Nagyjából annyi a lényege a kérdésemnek, hogy azzal, hogy nem fizetett, nem veszítette el automatikusan a részét a házból?
2011. febr. 16. 10:14
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

behajtani tudtommal x időszakot lehet, talán 6 hónapot?


a ház felét pedig akkor vennék el tőle, ha behajtásra kerülne sor.


amíg a nevén van a ház fele, addig jogilag ott lakik.

2011. febr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Egyébként, semmilyen költséghez nem hajlandó hozzájárulni. Ezt is lehet tőle visszamenőleg követelni?
2011. febr. 16. 10:16
 4/15 anonim ***** válasza:
biztos, hogy nem lehet követelni tőle egyéb költségeket. tehát pl rezsit, kaját, stb.
2011. febr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
hát itt inkább valami gyámhatósághoz kellene fordulni, vagy családsegyítő szervezet sztem.
2011. febr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

1. Ha a szüleid elváltak, akkor volt vagyonmegosztás is, akkor a ház tulajdonjoga is szabályozva van. Ebben az esetben lehetett volna a gyerektartást is követelni, jelenleg maximum 6 hónapra visszamenöleg lehet valamit kereskedni.

2. Ha - mint feltételezem - nincsenek elválva, akkor JOGILAG házasok, azaz vagyonközösségben élnek. Ebben az esetben aház közös, apádbak joga van ott lakni, és gyerektartást sem kell (jogilag) fizetnie, mivel az összes jövedelem (apádé és anyádé) közös, ahogy az összes adóság és vagyon is.

3. Ha te már felnött vagy, akkor meg végképp nem jár utánad semmilyen esetben sem gyerektartás.

2011. febr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Azt leírtam, hogy nagykorúságomig lett volna köteles fizetni.
2011. febr. 16. 11:37
 8/15 anonim ***** válasza:

Bíróság kötelezte a gyerektartás fizetésre, vagy csak megállapodtak a szüleid?

Amikor nem fizetett, tett-e valamilyen lépést anyukád, vagy csak tudomásul vette, hogy nem fizet?

2011. febr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Egy ideig jött az ígérgetés, aztán eljutottunk vele arra a szintre, hogy az utcán is kikerült minket, mint, aki nem ismer meg, ekkor mondta azt anyu, hogy jó, innenetől kezdve befejezünk vele mindenféle kapcsolatot, és nem kell a pénze.

Most meg visszaköltözött, és abszolút semmibe nem fizet, de mindent elvár.

2011. febr. 16. 14:00
 10/15 anonim ***** válasza:
Elváltak a szüleid? Volt vagyonmegosztás? Vagy miért közös még mindig a tulajdonjog?
2011. febr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!